Historie z białostockiej dzielnicy. Można też podzielić się pamiątkami

2016.03.08 16:50
Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku, w ramach prowadzonej od 2012 r. Mediateki CLZ - multimedialnego archiwum historii mówionej, rozpoczyna nowy projekt: Starosielce. Poszukuje osób, które chcą się podzielić swoimi historiami czy pamiątkami.
Historie z białostockiej dzielnicy. Można też podzielić się pamiątkami
Fot: Anna Dycha
Pierwszy magistrat na Starosielcach

Celem projektu jest zebranie jak największej ilości relacji byłych i obecnych mieszkańców dzielnicy od czasów, gdy była ona jeszcze samodzielnym miasteczkiem. W projekcie mogą wziąć udział osoby prywatne, instytucje, kolekcjonerzy, miłośnicy historii - w każdym wieku. 

Jeżeli chcecie podzielić się swoją historią, wspomnieniami, rodzinnymi pamiątkami, powinniście zgłosić się do CLZ. Osoby do kontaktu to: Mariusz Bieciuk, tel. 795 422 966, e-mail: bieciuk@centrumzamenhofa i Anna Danilewicz, tel. 570 361 709, e-mail: danilewicz@centrumzamenhofa.pl.

Fragmenty wcześniejszych wywiadów nagranych w ramach Mediateki CLZ dostępne są na stronie internetowej placówki, a całość nagrań - w Centrum im. Ludwika Zamenhofa przy ul. Warszawskiej 19 w Białymstoku. Mediateka CLZ to pierwsze w Białymstoku profesjonalne archiwum historii mówionej.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

437 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39