Hit na remis. Podlaska drużyna w tym miesiącu jeszcze nie przegrała

2021.04.24 09:04
W najciekawszym spotkaniu 29. kolejki piłkarskiej II ligi Wigry Suwałki zremisowały na wyjeździe 1:1 z Chojniczanką Chojnice. Oba gole padły jeszcze przed przerwą.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Podopieczni Dawida Szulczka na mecz ze znajdującą się na podium Chojniczanką pojechali w dosyć dobrych humorach, bo suwalska drużyna miała za sobą 3 ligowe triumfy z rzędu. Nastroje byłyby jeszcze lepsze, gdyby nie kontuzje. W Chojnicach z powodu urazów nie mogli wystąpić m.in. tacy zawodnicy, jak Kamil Adamek, Adrian Karankiewicz, Michał Ozga, Elso Brito czy Martin Dobrotka.

Mimo poważnych ubytków kadrowych to właśnie Biało-Niebiescy jako pierwsi zdobyli bramkę. W 10. minucie Wigry odebrały futbolówkę w środku pola, a następnie prostopadłym podaniem obsłużony został Cezary Sauczek. Napastnik podlaskiego zespołu doskonałej okazji nie zmarnował. 22-latek posłał piłkę ponad golkiperem gospodarzy, w efekcie czego suwalczanie bardzo szybko w hicie kolejki mogli się cieszyć z prowadzenia.

Niestety jeszcze przed przerwą, dokładnie w 44. minucie, rywale wyrównali. By dokonać tego wyczynu, gracze z Chojnic musieli oddać w jednej akcji aż 3 uderzenia. Pierwsze, posłane z rzutu wolnego, trafiło w mur, kolejne obiło poprzeczkę, po czym do futbolówki dopadł Marcin Grolik i to właśnie on, mając odkrytą niemal całą bramkę, doprowadził do remisu 1:1. A ponieważ po zmianie stron żadnej z drużyn nie udało się już zapakować piłki do siatki, starcie Chojniczanki z Wigrami po raz drugi w tym sezonie zakończyło się podziałem punktów. Jesienią, w Suwałkach, było 0:0.

W następnej kolejce Biało-Niebiescy podejmą u siebie Stal Rzeszów. Mecz z 6. zespołem II-ligowej tabeli rozegrany zostanie już w najbliższą środę (28.04).

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 1:1 (1:1)
Bramki: Marcin Grolik 44 - Cezary Sauczek 10

Chojniczanka Chojnice: Paweł Sokół - Michał Sacharuk (88' Marcin Kurs), Marcin Grolik, Peter Klescík, Jan Mudra - Mateusz Klichowicz (81' Serhij Napołow), Maciej Kona (81' Michał Grobelny), Artur Golański, Tomasz Mikołajczak (88' Olaf Nowak), Adam Ryczkowski - Szymon Skrzypczak

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Michał Orzechowski, Adrian Piekarski, Rafał Grzelak, Daniel Liszka (81' Paweł Gierach) - Denis Gojko, Wojciech Kamiński, Patryk Mularczyk (90' Patryk Czułowski), Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek - Kacper Wełniak (65' Michał Żebrakowski)