Hokej. Ostatni sprawdzian ADH przed rozgrywkami II ligi. W weekend dwumecz z Litwinami

2015.11.04 00:00
W najbliższy weekend (7-8.11) na białostockim lodowisku BOSiR rozegrany zostanie dwumecz pomiędzy ADH Białystok i HC Galve.
Hokej. Ostatni sprawdzian ADH przed rozgrywkami II ligi. W weekend dwumecz z Litwinami
Fot: Grzegorz Chuczun

Dla drużyny ADH będzie ostatni sprawdzian przed startem w II lidze hokeja na lodzie (grupa północno-wschodnia), która rusza dwa tygodnie później.

Pierwszy mecz zaplanowano na sobotę (7.11) na godzinę 21:00, z kolei rewanż rozegrany zostanie dzień później - w niedzielę o godzinie 11:00. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwszy międzynarodowy mecz w hokeja na lodzie w Białymstoku.

Jaki poziom prezentuje HC Galve?

O ekipie z Litwy wiadomo jedynie tyle, że powstała w 2011 roku oraz występowała w XI Światowych Zimowych Igrzyskach Polonijnych "Karkonosze 2014" oraz regularnie bierze udział w lokalnej lidze składającej się głównie z drużyn z Wilna.

O samej drugiej lidze

W rozgrywkach II ligi zmienia się nieco forma rozgrywek, ale skład drużyn, które w niej uczestniczą pozostaje taki sam. Nasi hokeiści, podobnie jak w roku ubiegłym, walczyć będą z zespołami: Masters Giżycko, LHT Lublin, STH Siedlce i Orłami Warszawa.

Rywalizacja będzie miała charakter turniejowy, a zwycięzca w imprezie finałowej zagra z innymi grupowymi liderami II ligi i powalczy o prawo gry w I lidze.

Północno-Wschodnia Liga Hokeja to od nowego sezonu trzecia grupa II ligi.

Międzynarodowy dwumecz hokeja

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

477 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39