Hokej. Turniej w Białymstoku pod dyktando ADH Białystok [ZDJĘCIA]

2015.03.09 00:00
W turnieju PWLH rozgrywanym w Białymstoku nie zawiedli gospodarze imprezy - ADH. Hokeiści z Podlasia wygrali oba mecze i umocnili się na pierwszym miejscu.
Turniej PWLH rozgrywany w Białymstoku

W pierwszym spotkaniu z Orłami Warszawa, hokeiści ADH od początku ruszyli do ataku. Mimo wielu celnych strzałów, bramkarz gości dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków i po pierwszej tercji na tablicy widniał wynik 1:0. Druga tercja przebiegała również pod dyktando białostoczan, którzy poprawili skuteczność, strzelając w tej części meczu aż 4 bramki. Do trzeciej tercji przystąpili ze spokojem, pewnie prowadząc. Nie odpuścili jednak i do końcowej syreny walczyli o jak najwyższe zwycięstwo. Ostatecznie wygrali 8:0.

Kolejnym przeciwnikiem Podlasian byli Mastersi Giżycko. Po zaciętej i obfitującej w sytuacje tercji, gospodarze prowadzili 3:1. W kolejnych 20 minutach ruszyli do ataków, co pozwoliło podwyższyć prowadzenie na 5:1. Dało to większy spokój gospodarzom. W trzeciej tercji gospodarze również dominowali, co potwierdzili kolejną bramką i ostatecznie wygrali 6:1.

Dwa zwycięstwa pozwoliły Białostoczanom awansować na pozycję lidera. ADH jako jedyna drużyna nie doznała porażki w tym sezonie. 22 marca również w Białymstoku rozegrany zostanie finałowy turniej, w którym poznamy mistrza Północno-Wschodniej Ligi Hokeja na Lodzie.