Hollywood centrum krwawej jatki. Mieszkańców Kalifornii atakują krwiożercze ptaki

2024.01.22 07:41
W najbliższym seansie z cyklu "Najlepsze z Najgorszych" w Kinie Forum zaprezentowany zostanie film "Ptakodemia 2". Tym razem Hollywood staje się areną krwawej jatki, gdy prehistoryczne sępy i orły rozpoczynają brutalny atak na mieszkańców Kalifornii.
Hollywood centrum krwawej jatki. Mieszkańców Kalifornii atakują krwiożercze ptaki
Fot: Materiały organizatora

Film "Ptakodemia 2" w ramach "Najlepsze z Najgorszych" będzie prezentowany w czwartek (25 stycznia) w Kinie Forum.

"Ptakodemia 2"

Fabuła filmu "Ptakodemia 2" rozgrywa się po wydarzeniach pierwszej części, gdzie ptaki terroryzujące małe miasteczko zostają pokonane. Tym razem reżyser Bill, planuje nowy film, mając nadzieję na sukces. Wspiera go Rod i Nathalie, przyjaciele z poprzednich przygód. Ich spokój jednak nie trwa długo. Tajemniczy czerwony deszcz z okolicznego smolnego zbiornika powoduje niespodziewane zjawisko. Z głębin przeszłości wskrzeszone zostają prehistoryczne ptaki, a Hollywood staje się areną krwawej jatki, gdy sępy i orły rozpoczynają brutalny atak na mieszkańców Kalifornii.

Reżyser James Nguyen parodiuje klasyki Hitchcocka, wplatając w narrację długie sceny tańca, sekwencje erotyczne w bieliźnianym rynsztunku i filozoficzne rozważania. Jednak kluczowe dla fabuły są szalone sceny walki z atakującymi ekipę filmową ptakami, które zmuszają bohaterów do nietypowych działań, takich jak odganianie ptaków topless czy wykorzystywanie nietypowych rekwizytów.

Film jest chaotyczny, źle napisany i potwornie zagrany, emanuje amatorszczyzną, ale to wszystko stanowi część zamierzonego planu Nguyena. Jego celem jest ukazanie absurdalności branży filmowej i bawiąca się konwencją oraz wątpliwą renomą pierwszej części "Ptakodemii". Widzowie są zaproszeni do rozkoszowania się kiczowatym spektaklem, który jest jednocześnie satyrą na przemysł filmowy.

Więcej informacji: Najlepsze z Najgorszych: "Ptakodemia 2"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1436 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39