Hołownia i Pańta w Nie Teatrze. To będzie wyjątkowe wydarzenie!

2023.11.01 10:45
W najbliższym czasie na scenie Nie Teatru wystąpią Bogdan Hołownia i Paweł Pańta, którzy zaprezentują twórczość Jerzego Wasowskiego. To m.in. współtwórca legendarnego Kabaretu Starszych Panów, który zrewolucjonizował świat polskiej rozrywki.
Hołownia i Pańta w Nie Teatrze. To będzie wyjątkowe wydarzenie!
Fot: Materiały organizatorów
Na koncercie zarają Bogdan Hołownia i Paweł Pańta

Wydarzenie Dla Jerzego Wasowskiego - Kabaret Starszych Panów i jazz odbędzie się w niedzielę (5 listopada) w Nie Teatrze.

Koncert-opowieści

W ramach wydarzenia na scenie Nie Teatru zostaną zaprezentowane rodzinne opowieści Jerzego Wasowskiego oraz będzie można wsłuchać się w jego dzieła, które zagrają Bogdan Hołownia i Paweł Pańta. To okazja, by poznać nowe aranżacje i odkryć znane przeboje na nowo.

- Piosenki z muzyką Jerzego Wasowskiego, zwłaszcza te stworzone do tekstów Jeremiego Przybory, znajdują jeszcze czasami miejsce w pamięci Słuchaczy. My proponujemy wsłuchać się w ich warstwę muzyczną. Z ogromnym wyczuciem "śpiewają" je znakomici muzycy jazzowi, których poprosiliśmy, by cały program złożyli ze swoich ulubionych utworów twórców Kabaretu Starszych Panów - informują Monika i Grzegorz Wasowscy z Fundacji Wasowskich.

Bogdan Hołownia to jeden z najbardziej wrażliwych polskich pianistów jazzowych. Ukończył on Berklee College of Music w Bostonie, a oprócz tego od wielu lat jest propagatorem talentu kompozytorskiego Jerzego Wasowskiego.

Paweł Pańta to z kolei polski kontrabasista i gitarzysta basowy. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie i współpracował z najlepszymi solistami i zespołami, zarówno jazzowymi, jak i klasycznymi. Ponadto jest zdobywcą wielu nagród, w tym prestiżowej GRAMMY.

Kim był Jerzy Wasowski?

Jerzy Wasowski żył w latach 1913-1984. Był polskim dziennikarzem radiowym, kompozytorem, reżyserem i inżynierem akustykiem, a także współtwórcą Kabaretu Starszych Panów. Jego kompozycje, takie jak "Nie odchodź" czy "Wesołe jest życie staruszka", przeszły do historii polskiej rozrywki. Oprócz tworzenia muzyki Wasowski pracował również jako aktor i reżyser radiowy oraz lektor. Był również samoukiem w dziedzinie muzyki i tworzył utwory w różnych fakturach, w tym kameralnych, jazzowych i symfonicznych.

Więcej informacji: Dla Jerzego Wasowskiego - Kabaret Starszych Panów i jazz

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1667 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39