Hospicjum w Makówce szuka pracowników. Do działalności placówki potrzeba wielu osób

2022.02.03 11:45
W tym roku ma już zacząć działać hospicjum w Makówce (gmina Narew). W związku z tym placówka poszukuje różnych pracowników, bez których działalność nie będzie możliwa.
Hospicjum w Makówce szuka pracowników. Do działalności placówki potrzeba wielu osób
Fot: pixabay.com

Poszukiwani pracownicy do hospicjum w Makówce

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza z siedzibą w Michałowie podjęła się hospicjum w Makówce (gmina Narew). Wielomilionowy projekt został nawet wsparty przez Fundację Biedronka, która jest jego głównym fundatorem.

Jeszcze w tym roku w hospicjum tym opiekę znajdą osoby nieuleczalnie chore będące u kresu swojego życia. Dodatkowo miejsce to ma także pełnić siedzibę hospicjum domowego wraz z wypożyczalnią sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla podopiecznych. W planach jest też utworzenie tam przestrzeni edukacyjnej, gdzie będą organizowane różne szkolenia i warsztaty.

- Prowadząc od dziesięciu lat hospicjum domowe na terenach wiejskich wschodniego Podlasia, jesteśmy przekonani o konieczności uruchomienia ośrodka stacjonarnego dla mieszkańców tego regionu. Chcemy nadal sprawować opiekę nad osobami nieuleczalnie chorymi i zależnymi oraz ich opiekunami w ich domach, ale konieczne jest, aby zakres świadczonej przez nas pomocy poszerzyć o całodobową opiekę w warunkach stacjonarnych. Dlatego powstaje Ośrodek Hospicyjno-Opiekuńczo-Edukacyjny Fundacji HPE w Makówce, w gminie Narew- mówił na początku budowy Paweł Grabowski, prezes Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza.

Fundacja działa już od 9 lat, dotychczas prowadziła domowe hospicjum, z którego skorzystało ponad 500 chorych. Niebawem ruszy hospicjum stacjonarne. Trwa już rekrutacja na różne stanowisko. Na prace w tym miejscu mogą liczyć: lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, fizjoterapeuci, dietetycy, terapeuci zajęciowi, osoby do kuchni, sekretarka medyczna, pracownik socjalny czy opiekunowie medyczni – sanitariusze. Wymagania są różne, w zależności od wybranego stanowiska. Osoby, które zostaną zatrudnione mogą liczyć na umowę o pracę oraz stabilne zatrudnienie w nowoczesnym ośrodku zapewniającym profesjonalną, medyczną opiekę dla osób przewlekle i nieuleczalnie chorych.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: biuro@hospicjumeliasz.pl.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wiosną tego roku planowane są już pierwsze przyjęcia pacjentów.

W nowo wybudowanym hospicjum specjalistyczną opiekę znajdzie nawet 50 osób.

Fundacja już została nagrodzona

W drugiej połowie stycznia Fundacja "Hospicjum Proroka Eliasza" została odznaczona Odznaką Honorową RPO "Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka" w uznaniu pracy organizacji na rzecz zapewnienia mieszkańcom wsi godnej opieki paliatywnej.

- Tereny wiejskie są w dużej mierze zapomniane i opuszczone przez nasz system opieki zdrowotnej i społecznej, który niemal wyłącznie koncentruje się na miastach. Tymczasem ponad 90 procent naszego kraju stanowią tereny wiejskie. I to właśnie tu występują największe potrzeby, tu rozgrywają się niejednokrotnie najbardziej przejmujące dramaty, jeśli chodzi o życie w starości, w chorobie, czy w biedzie. Barierą są odległości, finanse, często samotność. Dlatego działania podejmowane przez fundację na tym obszarze są szczególnie ważne, urastają do rangi symbolu i są inspiracją dla innych – powiedział Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek wręczając odznaczenie.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1736 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39