Hotel Cristal z tradycją wchodzi w nowoczesność. Powróci znany białostoczanom neon

2017.01.26 07:48
Gościli prezydentów, ambasadorów i dyplomatów, polityków, aktorów oraz artystów z całego świata. Nikt nie ma wątpliwości, że wpisali się na stałe w mapę miasta. Best Western Hotel Cristal zdradza, jak zmieni się jego oblicze.
Hotel Cristal z tradycją wchodzi w nowoczesność. Powróci znany białostoczanom neon
Fot: materiały prasowe

Powrót "Damy Kameliowej"

Hotel Cristal jest pierwszym hotelem w Białymstoku otwartym po wojnie i jedynym hotelem marki Best Western w woj. podlaskim. To miejsce rozpoznawalne przez większość mieszkańców miasta. W związku z tym obiekt planuje szereg inwestycji, które jeszcze bardziej podkreślą jego więź ze stolicą Podlasia.

W planach jest odnowienie neonu "Dama Kameliowa". Okazją do tego ma być zbliżający się jubileusz 65-lecia powstania hotelu.

- Neon "Dama Kameliowa" to kultowy punkt na mapie naszego miasta i tak naprawdę to nasi goście skłonili nas do rekonstrukcji tego neonu, cały czas pytając, czy mamy w planach jego odtworzenie - mówi Marta Urbiel, kierownik marketingu w hotelu Cristal.

Neon został zaprojektowany przez Placydę Bukowską, żonę architekta Stanisława Bukowskiego, który odtwarzał m.in. Pałac Branickich po zniszczeniach wojennych, według jego projektów wybudowano także Hotel Miejski "Żubr" (obecnie hotel Cristal – przy. red). Oboje odegrali ogromną rolę w historii Białegostoku. "Dama Kameliowa" była jednym z pierwszych neonów w mieście. Została jednak usunięta podczas późniejszej przebudowy hotelu.

- Zależy nam, aby podkreślać cały czas naszą przynależność do kultury i tradycji tego pięknego miasta - a neon będzie bez wątpienia połączeniem historii z nowoczesnością. Prace odtworzeniowe to przede wszystkim modernizacja fasady oraz możliwie najbardziej zbliżony do oryginalnego projekt. Nie możemy zdradzić za dużo, ale bez wątpienia wszystkie nasze prace będzie można oglądać na bieżąco - wyjaśnia Urbiel.

Wymiana loga i nowe inwestycje

Biorąc pod uwagę wygląd zewnętrzny hotelu, w planach jest także wymiana loga.

- Nowe logo Best Western pojawi się pod koniec roku. Czekamy na wytyczne Best Western pod względem wyglądu - informuje Urbiel.

Warto wspomnieć, że niedawno Hotel Cristal otrzymał czwartą gwiazdkę i stał się trzecim hotelem na mapie Białegostoku z tyloma gwiazdkami.

- Starania o 4. gwiazdkę zaczęliśmy już kilka lat temu. Najważniejszym krokiem była budowa drugiej windy. Od kilku lat systematycznie prowadzimy też prace remontowe na terenie całego hotelu. Jeśli chodzi o serwis, jaki oferujemy naszym gościom, niewiele się zmieniło. Od lat oferujemy serwis na poziomie 5-gwiazdkowym - podkreśla Urbiel.

Natomiast jeszcze w tym roku na poziomie -1 zacznie się budowa nowoczesnego basenu z zapleczem rekreacyjnym i SPA. Pod koniec 2017 r. przebudowana zostanie także część restauracyjna, a kuchnia będzie otwarta dla gości. Więcej szczegółów hotel póki co nie ujawnia.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1496 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39