I liga futsalu: Elhurt-Elmet rozgromił drużynę z Lublina

2013.01.20 00:00
Futsaliści Elhurtu-Elmet Helios Białystok pokonali w sobotę we własnej hali AZS UMCS Lublin 6:1 (1:0). Po tej wygranej podopieczni trenera Dariusza Gołdowskiego awansowali na czwartą pozycję w tabeli.
Fot: M. Kardasz
Zawodnicy Elhurtu-Elmet mogą podać sobie ręce po dobrze wykonanej pracy

Przez cały mecz gospodarze prowadzili w grze i raz po raz stwarzali sytuacje pod bramką AZS-u. Niestety, koncentracja i skuteczność pozostawiały wiele do życzenia, stąd do przerwy tylko skromne prowadzenie. Po zmianie stron Elhurt-Elmet ruszył do ataku, czego efektem była bramka debiutującego w żółto-czerwonych barwach Łukasza Andzielewicza. Chwilę później gospodarze podwyższyli wynik za sprawą Jakuba Budźko. AZS UMCS Lublin odpowiedział w 25. minucie. Gola strzelił Jakub Drzewiecki. Radość przyjezdnych nie trwała długo, ponieważ chwilę później Budźko podwyższył powadzenie.

AZS chciał nadgonić wynik i wycofał bramkarza. Nie przyniosło to spodziewanych rezultatów. Ten sposób gry był jak przysłowiowa woda na młyn dla zawodników Elhurtu-Elmet. W ostatnich minutach rywali dobił niezawodny tego wieczoru Budźko.

- Krótki okres przygotowawczy, brak wartościowych sparingpartnerów, stawka meczu, wszystko to powodowało moje obawy przed meczem. Punkty niewątpliwie cieszą. Tym wynikiem włączamy się do walki o play-off. Po dołożeniu większej koncentracji oraz skuteczności jakość naszej gry może ulec znaczącej zwyżce. Przed nami istotny mecz wyjazdowy w Gliwicach z liderem GAF-Jasna – powiedział prezes Elhurtu-Elmet Leszek Łuckiewicz.

Elhurt-Elmet Helios Białystok - AZS UMCS Lublin 6:1 (1:0). Bramki: Siuchno 12, Andzielewicz 21, Budźko 23, 27, 38, 39 – Drzewiecki 25.

Elhurt-Elmet Helios: Ulman - Bochenek, Wiszowaty, Siuchno, Budźko. Na zmiany wchodzili: Andzielewicz, Borowik, Kobeszko, Koniczek, Łuckiewicz, Niwiński.