I liga futsalu: Porażka w Głogowie

2013.02.17 00:00
Futsaliści Elhurtu-Elmet Helios Białystok przegrali w Głogowie z miejscowym Euromaster 0:3 (0:1). Porażka mocno ogranicza szanse awansu, jednak ostatecznie go nie przekreśla.
Fot: Michał Kardasz
Elhurt-Elmet Helios Białystok przegrał w Głogowie

Zespół z Białegostoku zajmuje obecnie szóstą lokatę i do miejsca premiowanego grą w fazie play-off traci cztery punkty. Strata jest do odrobienia, ponieważ Elhurt-Elmet ma w terminarzu dwie najsłabsze drużyny w lidze, z którymi zmierzy się we własnej hali oraz wyjazdowy pojedynek z KS Gniezno.

Teraz znów nastąpi dwutygodniowa przerwa. Najbliższy pojedynek białostoczanie rozegrają 2 marca. Elhurt-Elmet podejmie we własnej hali Red Dragons Pniewy. Trener Dariusz Gołdowski będzie miał dużo czasu, żeby wszystko poukładać i przygotować zespół do meczu z „Czerwonymi Smokami”.

Ostatnio białostoczanom po prostu "nie idzie". Elhurt-Elmet przegrał trzy mecze ligowe. Jednak drużyna nie powinna odpuszczać, ale bić się do ostatniej minuty meczu. Jak mawiał major Henryk Dobrzański „Hubal” – „Trzeba rzucić serce za przeszkodę”.

Euromaster Głogów - Elhurt-Elmet Helios Białystok 3:0 (1:0). Bramki: Pietruszko 20, Koryciński 33, Trznadel 38.

Elhurt-Elmet: Ulman - Wiszowaty, Siuchno, Koniczek, Łuckiewicz. Na zmiany wchodzili: Pieciul, Budźko, Niwiński, Kobeszko, Borowik.