Ich bliscy dostali nietypowe prezenty świąteczne. Ceną za nie będzie pięć lat więzienia

2024.02.07 10:50
W ręce podlaskich policjantów wpadli dwaj złodzieje perfum. Skradzione kosmetyki podarowali swoim bliskim na Święta Bożego Narodzenia.
Ich bliscy dostali nietypowe prezenty świąteczne. Ceną za nie będzie pięć lat więzienia
Fot: Podlaska Policja

Tuż przed Wigilią dokonano kradzieży w jednej z drogerii w Augustowie. Właściciel lokalu oszacował wówczas swoje straty na kwotę bliską tysiąca złotych. Augustowscy policjanci ustalili tożsamość podejrzanych w tej sprawie dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich, 19-latek został zaskoczony przez mundurowych w swoim własnym mieszkaniu w Ełku. Drugiego, 32-latka, funkcjonariusze odwiedzili w miejscu pracy. Ten także na co dzień mieszka w Ełku.

Obaj zatrzymani trafili wprost do policyjnego aresztu. Tłumaczyli policjantom, że kradzione perfumy były świątecznymi prezentami dla ich bliskich. Zgodnie z ustaleniami kryminalnych, starszy z mężczyzn był już wcześniej karany za dokonanie podobnych przestępstw. Ponadto 32-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ełku do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności za oszustwo.

Zatrzymani mieszkańcy Ełku usłyszeli już zarzuty. Za dokonanie kradzieży grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat pięciu, jednak w warunkach recydywy może być ona zwiększona nawet o połowę. Mundurowi podkreślają, że cała sprawa ma charakter rozwojowy.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1145 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39