Idzie nowe. Białostocki klub zmienił trenera

2023.11.15 15:00
Żeński zespół BAS-u Białystok ma nowego trenera. Od teraz siatkarską drużynę ze stolicy Podlasia prowadzić będzie Marcin Wojtowicz.
Idzie nowe. Białostocki klub zmienił trenera
Fot: Michał Szymański/Strefa Siatkówki

Sebastian Grzegorek nie jest już szkoleniowcem I-ligowego BAS-u Białystok. Jego miejsce zajął Marcin Wojtowicz, czyli trener, który w ostatnich pięciu sezonach trzykrotnie wygrywał rozgrywki żeńskiej I ligi. W 2019 r. i 2020 r. z Jokerem Świecie oraz w 2022 r. z Grupą Azoty Akademia Tarnowska. Po awansie Wojtowicz prowadził te zespoły także na szczeblu Tauron Ligi.

- 45-letni szkoleniowiec zastąpi na stanowisku Sebastiana Grzegorka, który prowadził zespół od 2017 r. Teraz oddaje on stery, ale nie opuszcza klubu. Pozostaje jego wiceprezesem i drugim trenerem - czytamy w komunikacie BAS-u.

Wojtowicz to absolwent krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, który karierę trenerską rozpoczął w MKS-ie Muszynianka Muszyna - wówczas jednym z najlepszych klubów w kraju. Początkowo nowy opiekun białostoczanek funkcjonował tam jako szkoleniowiec drużyn młodzieżowych, a później statystyk i asystent trenera. Marcin Wojtowicz w swoim CV posiada także pracę w Sparcie Warszawa, Wiśle Kraków czy Developresie Rzeszów, a także w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu i reprezentacji Polski juniorek.

Nowy szkoleniowiec Białostockiej Akademii Siatkówki ma w podlaskim klubie grunt, na którym można zbudować naprawdę interesujące rzeczy. Świadczy o tym m.in. ostatnie zwycięstwo BAS-u. Białostoczanki w efektownym stylu pokonały 3:0 Sokoła Mogilno, czyli dotychczasowego lidera I ligi. Dla rywalek była to pierwsza porażka w obecnym sezonie.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1509 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39