Idzie Ola do przedszkola. Ruszają zapisy do białostockich placówek

2012.03.12 00:00
W poniedziałek, 12 marca zaczyna się rekrutacja do białostockich przedszkoli i odziałów "O" w szkołach podstawowych na rok szkolny 2012/2013. Wzorem lat ubiegłych zapisy będą możliwe drogą internetową.
Idzie Ola do przedszkola. Ruszają zapisy do białostockich placówek
Fot: sxc.hu

Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć problemów związanych przede wszystkim z blokowaniem miejsc w kilku przedszkolach poprzez zgłaszanie dzieci do kilku przedszkoli jednocześnie. Aby zapewnić sprawny i skuteczny nabór dzieci do przedszkoli, w bieżącym roku kontynuowane będą jednolite zasady rekrutacji do wszystkich publicznych przedszkoli w Białymstoku.

Przede wszystkim należy nie przeoczyć terminu i wypełnić kartę zgłoszenia do 6 kwietnia. Zapisy dzieci w późniejszym terminie będą możliwe, tylko w miarę wolnych miejsc. Rodzice proszeni są o składanie przemyślanych deklaracji dotyczących długości pobytu dziecka w przedszkolu (5 godz. lub 5godz. + 4godz.), gdyż zmiana deklaracji w ciągu roku nie będzie możliwa, poza wyjątkowymi przypadkami losowymi.

Aby szybko i sprawnie zapisać dziecko do przedszkola należy wejść na stronę rekrutacji http://nabor.pcss.pl/bialystok/ i zapoznać się z  ofertą przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz z zasadami i terminami rekrutacji. Na stronie zamieszczony jest szczegółowy informator o wszystkich przedszkolach publicznych i szkołach podstawowych.

W karcie zgłoszenia można wybrać 3 placówki w kolejności zgodnej z priorytetami rodzica i wysłać drogą elektroniczną (jeśli rodzic dysponuje taką możliwością), następnie wydrukowaną i podpisaną kartę zgłoszenia należy złożyć wyłącznie w placówce pierwszego wyboru w celu potwierdzenia danych. Po wypełnieniu karty zgłoszenia drogą elektroniczną, każdy rodzic otrzyma numer PIN, dzięki któremu będzie mógł sprawdzić, czy jego dziecko otrzymało miejsce w wybranym przez siebie przedszkolu. Wyniki będą podane 13 kwietnia o godz. 14 oraz dostępne w danej placówce. Następnie należy potwierdzić chęć uczęszczania dziecka do placówki, do której zostało przyjęte i podpisać umowę oraz inne niezbędne dokumenty dnia 24 kwietnia. Nie podpisanie umowy w powyższym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w danej placówce!

Rekrutacja do przedszkoli niepublicznych odbywa się według zasad i terminów ustalanych przez prowadzących te przedszkola.

Jeżeli rodzice chcą, aby dziecko w roku szkolnym 2012/2013 uczęszczało do oddziału przedszkolnego funkcjonującego przy szkole podstawowej, należy je wypisać z aktualnego przedszkola i wypełnić kartę zgłoszenia, którą należy złożyć w wybranej szkole podstawowej prowadzącej oddziały przedszkolne. Rekrutację 5 i 6-latków do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzą szkoły podstawowe nr 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 14, 15, 16, 19, 20, 21, 26, 28, 29, 31, 32, 34, 37, 43, 44, 45, 47, 49, 50, 51, 52. Ponadto dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego będą zorganizowane oddziały przedszkolne integracyjne w SP Nr 11, 45 i 47.

Rekrutacja do przedszkoli niepublicznych odbywa się według zasad i terminów ustalanych przez prowadzących te placówki.

MAG
1787 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39