II liga piłki ręcznej: "Słoneczni" przegrali w Płocku

2013.04.07 00:00
Szczypiorniści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok przegrali w sobotę na wyjeździe z Wisłą II Płock 22:31 (14:17). "Słoneczni" tylko w pierwszej połowie stawili opór gospodarzom.
Fot: Michał Kardasz

Mimo znacznego osłabienia kadrowego pierwsza połowa gry przebiegła bardzo przyzwoicie. Zawodnicy MOKS-u przystąpili do meczu zmotywowani i skoncentrowani, co widoczne było przede wszystkim w obronie. Twarda i szczelna defensywa przysporzyła mnóstwa kłopotów aktualnym mistrzom Polski juniorów.

Do 40. minuty "Słoneczni" byli równorzędnym przeciwnikiem. Problemy zaczęły się, gdy najlepszy gracz tego dnia - Michał Dziemiach dostał "plastra". Po raz kolejny już okazało się, iż w przypadku odcięcia Dziemicha od gry zespół nie potrafi sobie z tym poradzić. Zaczęły pojawiać się proste błędy, które przeciwnik skrzętnie wykorzystywał na swoją korzyść. Wobec braku na ławce zmienników mecz w końcowej fazie był jednostronnym widowiskiem.

Orlen Wisła II Płock - MOKS Słoneczny Stok Białystok 31:22 (17:14).