II liga piłki ręcznej: Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki

2013.02.10 00:00
Szczypiorniści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok zremisowali spotkanie 16. kolejki II ligi z AZS-em UW II Warszawa 23:23 (12:12). Niedzielny pojedynek przełamał fatalną passę dziesięciu spotkań bez zdobyczy punktowej.
Fot: Michał Kardasz
Robert Maksimowcz rozegrał bardzo dobre spotkanie

Białostoczanie bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Pierwsze ataki „Słonecznych” były przemyślanie i skuteczne. Po kilku minutach gry MOKS prowadzili 5:2. Podopieczni trenera Andrzeja Nocnego utrzymywali przewagę. Dobre rzuty z dystansu oddawał Michał Dziemiach, a w bramce skutecznymi interwencjami popisywał się Robert Maksimowicz. Jednak ambitnie grający akademicy doprowadzili do remisu w 26. minucie i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Na początku drugiej odsłony obie drużyny raziły nieskutecznością i do 37. minuty utrzymywał się wynik 14:14. „Słonecznym" udało się odskoczyć na dwa punkty. Gospodarze momentami grali w przewadze, ale nie potrafili powiększyć prowadzenia. W efekcie AZS znów doprowadził do remisu i w 56. minucie wynik brzmiał 22:22. Dwadzieścia sekund przed końcową syreną szczypiorniści MOKS-u mieli piłkę. Zespół źle rozegrał akcję i akademicy przeprowadzili kontrę. Na szczęście na posterunku był Maksimowicz, który wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam i mecz zakończył się remisem.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – AZS UW II Warszawa 23:23 (12:12).

MOKS: Maksimowicz, Szczerbacz - Borsuk 7, Czeremcha, Dziemiach 6, Ferkaluk 1, Czekotowski 2, Olech, Dowgiert, Stec 1, Jadczak 6, Jaskurzyński.