II liga siatkówki. BAS przeszedł przez rundę bezbłędnie

2019.02.03 08:46
16 zwycięstw na 16 możliwych odnieśli w rundzie zasadniczej siatkarskiej II ligi. W ostatniej kolejce pokonali 3:0 Czołg AZS UW Warszawa i do play-off wejdą jako lider.

Przejść przez rundę zasadniczą bez choćby jednej porażki to naprawdę duży wyczyn. Udał się on siatkarzom BAS Białystok w sezonie II ligi. Wygrali oni wszystkie 16 spotkań, tracąc w nich łącznie zaledwie 6 setów.

Ostatnim rywalem, którego BAS odprawił, była drużyna Czołgu AZS UW Warszawa. Określenie "czołg" bardziej pasowałoby jednak do białostockiej ekipy, która zmiażdżyła rywali, wygrywając 3:0, sety kończąc do 15, 20 i 11.

Teraz BAS czeka runda play-off. W zeszłym roku udało się przejść ją bez porażki i wejść do turnieju półfinałowego, w którym jednak białostoczanie zajęli dopiero 3. miejsce i nie weszli do finału.

Dość spektakularnie przebiegał ostatni mecz Centrum Augustów, które pokonało we własnej hali Huragan Międzyrzec Podlaski, chociaż przegrywało już 2:0. Później augustowianie wzięli się ostro do roboty i w kolejnych dwóch partiach nie pozwolili przeciwnikom na przekroczenie 20 punktów, czwartego seta wygrywając do 10. W tie breaku także nie było już większych emocji i augustowianie zwyciężyli go 15:11. Strata punktowa do sąsiadów z tabeli była jednak za duża i Centrum skończyło rundę na 7. pozycji.

W nieco gorszy sposób kończą rundę zasadniczą siatkarki BAS-u, które w ostatniej kolejce przegrały 0:3 na własnym boisku z Nike Węgrów (21:25, 17:25, 16:25) i zajęły w klasyfikacji końcowej dopiero 6. miejsce, które jednak i tak daje im start w play-offach.

9. Czołg AZS UW Warszawa 16 11 18:42 1248:1400

BAS Białystok – Czołg AZS UW Warszawa 3:0 (25:15, 25:20, 25:11)
Centrum Augustów – Huragan Międzyrzec Podlaski 3:2 (22:25, 20:25, 25:17, 25:10, 15:11)