III-ligowe derby na remis

2017.06.04 08:06
W 32. kolejce piłkarskiej III ligi rezerwy Jagiellonii Białystok zremisowały na wyjeździe z ŁKS-em Łomża 2:2. Gospodarze mecz ten kończyli w dziesiątkę.

Mimo że do końca rozgrywek na poziomie III ligi pozostały już tylko 2 kolejki, to drugi garnitur Jagiellonii cały czas nie może być pewny utrzymania. W tym roku do niższej klasy rozgrywkowej spadnie aż 5 drużyn, co spowodowane jest tym, że II ligę opuszczają Olimpia Zambrów i Polonia Warszawa, dlatego też Żółto-Czerwoni – plasujący się na 13. pozycji – wciąż z niepokojem spoglądają za siebie, gdzie czają się Ursus Warszawa i Concordia Elbląg.

Nieco bardziej spokojny finisz ligi podopieczni Dariusza Bayera mogli sobie zapewnić wygrywając w sobotnie (3.06) popołudnie w Łomży z miejscowym ŁKS-em w derbach Podlasia. Pomimo że to Jagiellończycy lepiej rozpoczęli mecz, to pierwszego gola – a nawet gole – zdobyli gospodarze. W 12. minucie stratę gości w środku pola wykorzystał Przemysław Olesiński, który na bramkę zamienił dokładne dośrodkowanie Rafała Grabowskiego, a jeszcze przed przerwą kolejnego gola strzelił – po pięknym uderzeniu z dystansu – Damian Gałązka.

Gracze Dariusza Bayera nie odpuścili i po zmianie stron dążyli do odrobienia strat. Udało się to uczynić dzięki 3 rzutom karnym podyktowanym przez arbitra. 2 z nich na gole zamienił Dawid Polkowski, a jednego nie wykorzystał Patryk Klimala. Na dodatek rezerwy Jagi przez niemal pół godziny grały w przewadze jednego zawodnika po tym, jak boisko z powodu czerwonej kartki musiał opuścić strzelec drugiej bramki dla ŁKS-u. Żółto-Czerwoni nie zdołali jednak postawić kropki nad i, przez co mecz zakończył się podziałem punktów.

W następną sobotę (10.06) drugi garnitur Jagi czeka ważny domowy pojedynek z Ursusem Warszawa.

ŁKS 1926 Łomża – Jagiellonia II Białystok 2:2 (2:0)
Bramki: Przemysław Olesiński 12, Damian Gałązka 39 – Dawid Polkowski 61k, 64k

Jagiellonia II Białystok: Karpieszuk – Olszewski (80' Kondraciuk), Kiczuk, Pajnowski, Straus – Tabor, Polkowski – Mystkowski (80' Gajko), Wołczyński (Kaczmarczyk), Giełażyn – Klimala