III Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Wertep zbliża się do finału

2011.08.04 00:00
Czeremcha, Białowieża i Hajnówka - to trzy ostatnie podlaskie miasta, w których zagości Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep. Trzecia edycja imprezy zbliża się do finału.
III Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Wertep zbliża się do finału
materiały organizatora

17 zespołów, ponad 20 różnych widowisk, ponad 80 przedstawień, sześć miejscowości, dwa tygodnie - tak Wertep przedstawia się w liczbach. Międzynarodowy Festiwal Teatralny rozrasta się. Nabiera też coraz bardziej międzynarodowego charakteru. W tym roku Podlasie odwiedziły aż trzy zespoły z Danii, mim z Hiszpanii, wędrowny błazen - filozof  z Indii, konstruktor lalek gigantów z Francji. Ponownie zagrał też Lwowski Teatr Woskresinnia z Ukrainy, który w ubiegłym roku zdobył na Podlasiu grono fanów. 

Festiwal nawiązuje do dawnej tradycji wędrownych teatrów, zwanych wertepowymi (działającymi na wschodnich rubieżach Polski), popularyzuje współczesną scenę w okolicy gdzie nie funkcjonuje żaden teatr i zachęca do artystycznych działań lokalną społeczność.

Przed nami trzy ostatnie dni festiwalu. 5 sierpnia teatralne emocje w Czeremsze, 6 - w Białowieży, a 7 - finał w Hajnówce.

Szczegółowy program.

andy

780 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39