Ile jest warte ludzkie życie? Czy zapomnienie jest najlepszym lekarstwem? [KONKURS]

2024.05.20 08:15
W czwartek (23 maja), w białostockich Kinach Helios odbędzie się projekcja filmu "Tyle co nic". To historia walki o prawdę i pamięć.
Ile jest warte ludzkie życie? Czy zapomnienie jest najlepszym lekarstwem? [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora

Trzymający w napięciu dramat "Tyle co nic" wyświetlony zostanie w ramach cyklu Kultura Dostępna. W każdy czwartek, o godzinie 18:00 w Kinach Helios odbywa się pokaz kultowego, polskiego filmu. Projekcje objęte są promocyjną ceną biletów kinowych.

Fabuła filmu

Wszystko zaczęło się od protestu, który zorganizowali rolnicy pod domem pewnego, lokalnego posła. Polityk zdradził protestujących, ponieważ wbrew wcześniejszym obietnicom, zagłosował przeciwko ich interesom. Pod jego rezydencją wyrzucono gnój, w którym wkrótce dokonano makabrycznego odkrycia.

Znaleziono tam ludzkie zwłoki. Głównym podejrzanym jest Jarek - lider protestujących rolników. Opinia publiczna szybko uznała go, za winowajcę, pomimo tego, że zmarły jest jego najbliższy przyjaciel. Mężczyzna znalazł się w samym centrum mrocznej intrygi. Nie wie jeszcze, że zarówno on sam, jego wymarzona przyszłość, jak i najbliżsi mu ludzie stoją przed wielkim zagrożeniem.

Jarek wszczyna własne śledztwo i udaje mu się dojść do prawdy. Poznaje nie tylko przyczynę śmierci przyjaciela, ale też boleśnie weryfikuje postawy ludzi w jego otoczeniu. Mężczyzna prowadzi walkę o pamięć o zmarłym. Zauważa bowiem, że świat traktuje zapomnienie jak lekarstwo. Bohater pragnie udowodnić, że życie żadnego człowieka nigdy nie jest warte "tyle co nic".

Konkurs

Na naszym portalu trwa konkurs, w którym do wygrania są bilety na ten seans: KONKURS

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1489 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39