IMGW ostrzega. Wracają przymrozki

2023.04.04 06:46
Po dość słonecznym poniedziałku, wtorek w Białymstoku będzie dużo bardziej pochmurny. Ponadto rankiem i w nocy prognozowane są przymrozki.
IMGW ostrzega. Wracają przymrozki
Fot: Malwina Witkowska

Wtorek w stolicy województwa podlaskiego zapowiada się na zimny i mokry - synoptycy prognozują opady deszczu ze śniegiem, więc warto zabrać ze sobą parasol. Ponadto przez większość dnia będzie pochmurnie, a na przejaśnienia słoneczne raczej nie ma co liczyć. Wilgotność powietrza będzie na poziomie 47 proc.

Wiatr północno-zachodni powieje ze średnią prędkością 7 km/h, w porywach do 12 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1020 hPa. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

IMGW-PIB wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach. Zostały nim objęte powiaty: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, suwalski, Suwałki, wysokomazowiecki, zambrowski.

- Prognozowany jest spadek temperatury powietrza w nocy poniżej 0°C. Temperatura minimalna wyniesie od -4°C do -1°C, lokalnie możliwy spadek do -6°C, przy gruncie od -6°C do -2°C, lokalnie około -8°C. Temperatura maksymalna w dzień od 0°C do 4°C - poinformował dyżurny synoptyk. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 9.00 w środę (5.04).

Wschód słońca nastąpił o godz. 5.55, astronomiczne południe będzie o godz. 12.31, a zachód o godz. 19.07. Długość dnia wyniesie zatem 13 godzin i 12 minut, a noc potrwa 10 godzin i 48 minut. Z kolei nasz naturalny satelita wzejdzie o godz. 17.07, a zajdzie o godz. 5.47. Jest on aktualnie w fazie przybywającej.

4 kwietnia to 94. dzień roku, do końca 2023 r. pozostało 271 dni. Według kalendarza świąt nietypowych są to: Międzynarodowy Dzień Wiedzy o Minach i Działań Zapobiegających Minom, Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, Dzień Marchewki, Święto Wojskowej Służby Zdrowia, Światowy Dzień Szczura, Dzień Niewidzialnej Pracy. Tego dnia imieniny obchodzą: Benedykt, Izydor, Wacław, Adelajda, Ambroży, Józef, Platon, Teodulf, Wyszeniega, Zdziemir, Zdzimir.

Przysłowie na dziś: "Na Świętego Izydora dla bociana pora".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

729 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39