Impreza z tradycjami "Gwiazdo świeć, kolędo leć"

2021.12.20 16:01
"Gwiazdo świeć, kolędo leć" to projekt, który ma ponad 20-letnią tradycję. W tym roku artystów takich jak Olga Bończyk, Alicja Majewska, Łukasz Zagrobelny i Włodzimierz Korcz, będzie można wysłuchać w środę (22.12) w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Impreza z tradycjami "Gwiazdo świeć, kolędo leć"
Fot: Materiały prasowe

Dzięki nastrojowemu koncertowi okres świąteczno-noworoczny stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Początkowo, od 1987 roku, "Gwiazdo świeć, kolędo leć" był programem telewizyjnym, w którym kolędy śpiewali Alicja Majewska, Łucja Prus i Jerzy Połomski. Następnie wraz z Majewską kolędowali Halina Frąckowiak i Andrzej Zaucha. W 1990 roku powstała wersja estradowa programu z kolędami tradycyjnymi. Po śmierci Zauchy (1991 r.) ustalił się stały skład wykonawców (Alicja Majewska, Olga Bończyk, Włodzimierz Korcz i Zbigniew Wodecki). Kilka sezonów temu do składu dołączył Łukasz Zagrobelny.

"Gwiazdo świeć, kolędo leć" to świąteczny koncert pełen radości, optymizmu i refleksji.

Poza tradycyjnymi, znanymi wszystkim utworami, takimi jak "Dzisiaj w Betlejem", "Bracia patrzcie jeno", czy "Pójdźmy wszyscy do stajenki" usłyszymy także autorskie kompozycje Włodzimierza Korcza z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Kejne oraz Ernesta Brylla.

Koncert odbędzie się w środę (22.12), o godz. 19:00 na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, przy ul. Odeskiej 1.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1547 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39