Imprezę zakończył z policyjnym nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania

2024.04.18 13:30
Gdy tylko goście opuścili jego posesję, świeżo upieczony trzydziestolatek urządził awanturę domową. Uciekł jeszcze przed przyjazdem policji. Wszczęto procedurę niebieskiej karty.
Imprezę zakończył z policyjnym nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania
Fot: Podlaska Policja

Bielscy policjanci odebrali zgłoszenie o zastosowaniu przemocy wobec osoby najbliższej. Do zdarzenia doszło w jednym z domów rodzinnych w gminie Orla. Ustalono, że wcześniej na terenie tej posesji odbywała się zorganizowana przez 30-letniego mężczyznę impreza urodzinowa.

Wyzywał żonę i demolował pomieszczenia

Chwilę po wyjściu gości, będący pod wpływem alkoholu jubilat wszczął awanturę domową. Zaczął wyzywać swoją żonę, rozrzucać różne przedmioty i demolować pomieszczenia. Później postanowił wsiąść za kierownicę swojego samochodu i odjechać z miejsca zdarzenia.

Nietrzeźwego trzydziestolatka powstrzymała jego żona. Kobieta zabrała mu kluczyki do pojazdu i poinformowała policjantów o zachowaniu swojego męża. Jubilat opuścił swój dom jeszcze przed przybyciem funkcjonariuszy. Mimo braku obecności agresora, rozpoczęto rutynowe działania opisane w ustawie antyprzemocowej.

Zastosowano nakaz natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania

Pierwszym krokiem działań mundurowych było szczegółowe rozpoznanie sytuacji rodziny. Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci uznali za zasadne wszczęcie procedury niebieskiej karty. Ponadto, wobec trzydziestolatka zastosowano nakaz natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do do posesji i jej bezpośredniego otoczenia na odległość nie mniejszą niż sto metrów przez najbliższe czternaście dni.

Jak informują mundurowi, za niestosowanie się do wydanego przez policję zakazu lub nakazu, kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności, lub grzywny oraz zastosowanie trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego typu wykroczeń.

W ciągu zaledwie trzech miesięcy bieżącego roku, bielscy policjanci wydali już aż piętnaście takich zakazów i nakazów. Wszystkie dotyczyły sprawców przemocy domowej.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
909 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39