878 osób online

Białystok New Pop Festival

dodane dnia: 2022-07-14 przez: kul57
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Białystok New Pop Festival
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2022-08-27 - 2022-08-28
Jubileusz 5.lecia Białystok New Pop Festival na zakończenie wakacji 27-28 sierpnia.

Białystok New Pop to pojemna festiwalowa formuła, gdzie zawsze słuchacze mają do czynienia z połączeniem różnych muzycznych gatunków, jak np. nowoczesny pop, rock, electro czy hip-hop.

To festiwal dla każdego, kto ceni sobie relaks w pięknej scenerii, kto kocha dobrze zjeść, czy spędzić miły czas z przyjaciółmi.

To przedłużony wakacyjny weekend (sobota i niedziela) pełen niezapomnianych wrażeń. To festiwal kulturalny z ciekawą propozycją dla wszystkich miłośników muzyki, podczas którego gwiazdy polskiej muzyki wypełniają dziedziniec zabytkowego Pałacu Branickich najlepszą polską muzyką.

PROGRAM:

Sobota (27.08)

- godz. 17:00 Marcin Maciejczak
- godz. 18:00 Bovska
- godz. 19:10 Szczyl
- godz. 20:30 Natalia Nykiel
- godz. 22:00 Ralph Kamiński
- godz. 23:30 Brodka

Niedziela (28.08)

- godz. 17:00 Szeptucha
- godz. 18:00 Zdechły Osa
- godz. 19:10 Tymek
- godz. 20:30 Fisz Emade Tworzywo
- godz. 22:00 Natalia Szroeder
- godz. 23:30 Pezet

Fisz Emade Tworzywo

Jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Nieustannie eksperymentujący, przez ostatnie 20 lat bracia Waglewscy rozszerzyli pojęcie hip hopu i rocka, nadali mu zupełnie inny wymiar, po mistrzowsku wprowadzając doń miękkie delikatne brzmienia i tworząc na swój sposób swój własny „fiszowy” gatunek. Na koncie bracia Waglewscy mają 10 płyt, a ostatnią - pt. „Ballady i Protesty” - powrócili do korzeni i lat 90. tych, gdy rozwijała się muzyka miasta: hip hop i elektronika. A na płycie pomieścili: mocne teksty, sporo ironii i sprzeciw wobec lekceważenia przez wielu w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne.

Ralph Kamiński

Wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Tworzy muzykę określaną jako pop alternatywny. Artysta wydał trzy albumy: „Morze” (2016), „Młodość” (2019) oraz “Kora” (2021), wszystkie nakładem Fonobo Label. Każda z płyt spotkała się z ciepłym przyjęciem fanów oraz krytyków muzycznych. „Młodość” była nominowana do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku Alternatywa, a Ralph otrzymał nominację jako Producent Muzyczny Roku. W tym roku za ostatni album - „Kora” Kamiński dostał Fryderyka został też Artystą Roku. Artysta sięgnął po piosenki Kory i grupy Maanam, które ubrał w nowe szaty, ukazując jednocześnie ich uniwersalny i ponadczasowy charakter.
Wśród nagród i wyróżnień na jego koncie znalazły się też: Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz Grand Prix i Nagroda Publiczności 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Artysta współpracował m.in. z Natalią Przybysz, Quebonafide, Comą, Darią Zawiałow, Natalią Szroeder, Organkiem, Kwiatem Jabłoni oraz Miuoshem.

Brodka

Jedna z najbardziej utytułowanych i najpopularniejszych polskich artystek, która na koncie ma występy nie tylko na największych polskich scenach, ale też na zagranicznych imprezach muzycznych, takich jak SXSW, The Great Escape czy Sziget. Wielokrotna laureatka Fryderyków. Wokalistka wciąż promuje wydany w ubiegłym roku album „Brut", na którym rozwija wątek stereotypów związanych z płcią, nieprzystosowania i niezgody na narzucone schematy. - Chciałam powiedzieć w nim, że nie wolno dać się usidlić w tych wszystkich stereotypach, że wszystko jest OK, jeśli ktoś nie chce być wzorcową kobietą czy mężczyzną, że można siebie cały czas reinterpretować. Ta myśl towarzyszy mi zresztą przy wszystkich płytach. Przy każdym nowym projekcie powstaje nowa wersja mnie – wyjaśniała Brodka w rozmowie z „Wyborczą". Nowy materiał został nagrany w londyńskim Flesh and Bone Studios pod okiem producenta Oliego Baystona. Pobrzmiewają w nim echa punk rocka, trip-hopu i grunge’u.

Pezet

Weteran i jeden z najważniejszych twórców polskiej sceny rapowej - pojawił się na niej pod koniec lat 90. Nieustannie eksperymentuje, jego albumy osiągają rekordy sprzedaży. Na kilka lat zrobił sobie przerwę - w 2013 roku raper nagrał utwór „Ostatni track", po czym na wiele lat zniknął z polskiej sceny. Po latach swoją absencję w wywiadach tłumaczył tak: – Chodziło raczej o wylanie frustracji, przekazanie tego, co sądzę o funkcjonowaniu w branży. Regularnie pojawiają się w mojej głowie takie myśli: „Mam dosyć. Zróbmy sobie przerwę albo w ogóle dajmy sobie spokój". Kiedy możesz się przyjrzeć tej branży z boku, dociera do ciebie, jak bardzo to jest sztuczne, napompowane, bez sensu, bez klasy... Nie chcesz w tym być.
Jednak po kilku latach muzyk powrócił do tworzenia. W 2019 roku wydał album „Muzyka Współczesna" który osiągnął status podwójnej platyny. - Wierzę, że to płyta na tyle autentyczna, że ludzie słyszą, że to nie jest ściema. Chciałem zrobić coś nowego dla siebie i nowego dla słuchaczy. Nie zamierzałem być więźniem swojego fana albo koniunkturalistą. Doszedłem do wniosku, że w muzyce jarają mnie rzeczy retro, ale niekoniecznie rozumiane jako hip-hop z lat 90. To płyta bardzo odległa od tych, które powstawały w tamtym momencie na scenie hiphopowej – wyjaśniał.

Bovska

Jedno z największych muzycznych objawień 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus” wyprzedał się̨ w dwa dni, zyskując status Złotej Płyty, a jej utwory jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 40 milionów razy. Występowała na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Slot Art, Festiwal i Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Była też jedyną gwiazdą z Europy, na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising w Tokio w 2017 roku. Bovska od początku ma wyrazisty, rozpoznawalny wizerunek sceniczny. Oprawa wizualna jej projektów jest dopracowana i przemyślana - od konceptualnego wydawnictwa, poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty. Doceniło to jury Yach Film 2013, nominując do nagrody teledysk „Long way” w kategorii Zdjęcia oraz w roku 2016 teledysk „Klik” w kategorii Plastyczna aranżacja przestrzeni. Do tej pory ukazały się albumy - „Kaktus”, „Pysk”, „Kęsy” oraz „Sorrento”. Na koncie ma nominacje do Fryderyków i MTV Music Awards 2016 w kategorii: Najlepszy polski wykonawca.

Tymek

Popularny artysta i kompozytor wywodzący się ze sceny hiphopowej, ale eksperymentowaniem gatunkowym - miksując alternatywny rap, R&B, czy pop - idący daleko dalej. Na koncie ma kilka płyt, które osiągały status platynowych i diamentowych, a jego singiel „Język ciała”, który zapowiadał album „Klubowe”, stał się krajowym przebojem. Teledysk do piosenki na YouTube osiągnął wynik ponad 156 mln wyświetleń, co sprawiło, że jako pierwszy artysta, wywodzący się kultury hiphopowej za singiel ten otrzymał podwójny diament.

Natalia Szroeder

Natalia to artystka, której dotychczasowa, oryginalna, droga artystyczna, pokazuje świadome dążenie do eksplorowania kolejnych obszarów twórczej aktywności. Już od najmłodszych lat komponowała muzykę i pisała teksty, co z powodzeniem czyni do dziś. W międzyczasie uczęszczała na lekcje gry na skrzypcach. Talent Natalii dostrzegły też legendy polskiej sceny muzycznej, m.in. Zbigniew Wodecki, Irena Santor czy Jacek Cygan, którzy zapraszali ją do swoich projektów. W ostatnim czasie współpracowała m.in. z Janem Młynarskim, Vito Bambino (Bitamina), Quebonafide czy Ralph Kaminski. Artystka może pochwalić się podwójnie platynowymi i platynowymi płytami za single pochodzące z albumu „Natinterpretacje”, który pokrył się złotem.

Zdechły Osa

Twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale z czystym sumieniem można go określić mianem jednego z ciekawszych głosów krajowego podziemia schyłku drugiej dekady XXI wieku. Jak żaden inny potrafi ująć depresyjnego ducha obecnych czasów w formie krótkiej, brudnej, acz chwytliwej piosenki. Na koncertach jego fani kręcą młyn
pod sceną jak na hardcore’owych gigach.

Szczyl

Młody raper z Trójmiasta, jeden z najciekawszych twórców gatunku ostatnich kilkunastu miesięcy, w świecie hiphopowców wyrazisty „wrażliwiec”. Ciekawy wokal, stylistyczna różnorodność, dystans, sporo humoru, ale i wiele dojrzałych refleksji - wszystko to wyróżnia jego debiutancką płytę „Polska Floryda”, w której jako Florydę Szczyl wyobraził się Gdynię. I tym motywem, łącząc rap i inne brzmienia Szczyl się muzycznie i tekstowo bawi.

Natalia Nykiel

Marcin Maciejczak

16 -letni artysta, który dwa lata temu wygrał trzecią edycję The Voice Kids i od tamtej pory idzie jak burza, nie dając się wepchnąć w muzyczne szufladki. Krytycy zachwycają się jego muzyczną dojrzałością i są ciekawi, jak potoczy się kariera Marcina. Na razie nastolatek szukając swego miejsca zdołał już zdobyć platynę za singiel „Jak gdyby nic”, nagrać przebój „Jeśli powiem”, promujący film „Tarapaty 2”, singiel „Nie poddawaj się” z Justyną Steczkowską, promujący jej najnowszą płytę, stworzyć duet z Luną („Nie proszę o więcej”) i Natalią Nykiel („Ciepły front”). I przede wszystkim nagrać debiutancki album „Tamte dni”, który przez wielu dziennikarzy muzycznych został uznany za jedną z najlepszych popowych płyt 2021 roku.

Szeptucha

Zespół, który na scenę wprowadza podlaski koloryt i intrygujący miks: nowoczesne brzmienia, tajemnicze zaklęcia i wielowiekową tradycję. Zespół (w części złożony ze znanych podlaskich muzyków bluesowych) muzycznie eksperymentuje sięgając m.in. do wątku podlaskich uzdrowicielek - szeptuch i ich zaklęć. Pierwsze próby muzycy zaczęli w 2019 roku, w 2020 roku wykrystalizował się skład zespołu, a we wrześniu 2021 ukazał się pierwszy album „Zamowy” (tak nazywane są krótkie słowne zaklęcia, którymi uzdrawia szeptucha). Jak mówią sami muzycy – „zespół powstał, by leczyć muzyką, zarażać radością oraz przemycać w przystępnej formie tajemnice regionu podlaskiego. Twórczość balansuje pomiędzy różnymi gatunkami muzyki rozrywkowej, w warstwie tekstowej traktuje o staropolskich tradycjach i wierzeniach, a także o majestacie otaczającej przyrody".

Bilety

Bilety
Miejsce imprezy
Dziedziniec Pałacu Branickich w Białymstoku

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2022 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.