Informację turystyczną w Operze będzie prowadzić PROT

2014.01.22 00:00
Obsługa Centrum Informacji Turystycznej w budynku Opery, budżet Teatru Węgierki oraz udział Podlasia w targach CeBIT - m.in. decyzje na te tematy zapadły na ostatnim posiedzeniu zarządu województwa.
Informację turystyczną w Operze będzie prowadzić PROT
Fot: Michał Kardasz
Budynek OiFP to nie tylko scena, ale też przestrzeń wystawiennicza i informacja turystyczna

Zarząd Województwa zadecydował, że Centrum Informacji Turystycznej w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej prowadzić będzie Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna. Jej oferta spełniła warunki postawione w otwartym konkursie, ogłoszonym 2 stycznia.

Na ostatnim swoim posiedzeniu marszałkowie postanowili także zwiększyć tegoroczny budżet Teatru im. Węgierki o 20 tys. zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane do realizacji projektu "Przypisy teatralne. Oskar Kolberg 2014", na który teatr otrzymał z ministerstwa kultury 32 tys. zł. Projekt przewiduje trzydniową imprezę edukacyjną, poświęconą popularyzacji dorobku Oskara Kolberga. W bieżącym roku przypada 200. rocznica urodzin tego znakomitego badacza folkloru polskiego. Sejm ogłosił rok 2014 rokiem Oskara Kolberga.

Zarząd podjął ponadto decyzję o udziale województwa w targach CeBIT w Hanowerze. Z zaproszeniem wystąpiło ministerstwo gospodarki, a zainteresowane udziałem są też Politechnika Białostocka i Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Targi CeBIT skierowane są głównie do przedstawicieli branży teleinformatycznej i cyfrowej. Odbędą się w dniach 10-14 marca.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1266 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39