POLECAMY
Pracownicy białostockiej inspekcji handlowej wzięli ostatnio pod lupę baterie. By sprawdzić co się z nimi dzieje, zawitali do dziesięciu placówek handlowych.
Celem ich wizyty było przeprowadzenie rozeznania w jakim stopniu przedsiębiorcy wywiązują się z ustawy o bateriach i akumulatorach przyjętej w 2009 roku. Łącznie zajrzeli do 3 sklepów w Białymstoku, dwóch w Suwałkach i Zambrowie oraz jednym w Łapach, Bielsku Podlaskim i Łomży. Nieprawidłowości dopatrzyli się w czterech z nich. Okazuje się, że w sprzedaży znajdowały się np. baterie źle oznakowane. Niewłaściwie sporządzane były też np. karty gwarancyjne. Wreszcie okazało się, że zebrane baterie i zużyte akumulatory nie były przekazywane dalej do selektywnej zbiórki. Tym razem na szczęście obyło się bez mandatów - kontrolerzy jedynie pouczyli sprzedawców, dodatkowo wypisując jedno tzw. wystąpienie pokontrolne.
andy
24@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.16 17:00
Kulinaria 2026.06.16 15:22
Sport 2026.06.16 15:09
Aktualności 2026.06.16 15:00
Aktualności 2026.06.16 13:39
Kryminalne 2026.06.16 12:30
Biznes 2026.06.16 12:22
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji