Interesuje Cię programowanie? Zgłoś się na Rails Girls Białystok

2016.05.05 18:04
To ostatni moment, żeby zarejestrować się na Rails Girls Białystok, czyli warsztaty programistyczne dla kobiet.
Interesuje Cię programowanie? Zgłoś się na Rails Girls Białystok
Fot: pixabay.com
Zgłoś się na warsztaty programistyczne Rails Girl Białystok

Jeszcze tylko do jutra (6.05) trwają zapisy na dwudniowe (21-22.05), bezpłatne warsztaty, podczas których dziewczyny i kobiety poznają od podstaw sposób tworzenia stron internetowych z wykorzystaniem technologii HTML, CSS i Ruby on Rails.

Inicjatorzy wydarzenia poszukują 45 kobiet zainteresowanych taką tematyką. Uczestniczki zajęć pod okiem mentora będą pracowały w 3-osobowych grupach.

W ramach warsztatów zaplanowano również krótkie prelekcje dotyczące pracy i funkcjonowania branży IT. Wykłady poprowadzą goście z różnych firm, w tym z firm białostockich. Referaty będą wygłaszane w języku polskim, natomiast materiały szkoleniowe będą w języku angielskim.

Rails Girls to inicjatywa non-profit, która powstała w Finlandii w 2010 r. Od tego czasu odbyło się ponad 140 warsztatów, w organizację których angażują się najlepsi programiści i firmy IT.

W Polsce Rails Girls cieszy się wyjątkową popularnością. Zdobyła już uznanie w takich miastach jak Warszawa, Kraków czy Trójmiasto.

Białostocka odsłona pierwszej edycji Rails Girls wzbudzała zainteresowanie wielu pań. Wówczas na jedno miejsce zgłosiło się 7 osób. W tym roku warsztaty te organizowane są w Białymstoku po raz drugi.

Więcej: Warsztaty programistyczne "Rails Girls Białystok"

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1628 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39