Internetowe Konto Pacjenta przydaje się w czasie epidemii

2020.10.12 09:12
W dobie pandemii dobrze je mieć. Internetowe Konto Pacjenta znacznie ułatwia życie. To wgląd do skierowań, recept, historii leczenia, ale też do wyniku testu pod kątem Covid-19.
Internetowe Konto Pacjenta przydaje się w czasie epidemii
Fot: pixabay.com

Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to przydatne narzędzie, szczególnie w czasie z koronawirusem. Pozwala ono, bez wizyty w przychodni czy poradni, na wgląd do skierowań, recept, historii leczenia (wizyty od 2008 roku opłacone przez NFZ). Otrzymujemy e-receptę SMS-em lub e-mailem, łącznie z informacją o dawkowaniu leków. Możemy też złożyć wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

A jeżeli będziemy musieli "wymazać się" pod kątem Covid-19 (zostaniemy skierowani przez lekarza rodzinnego na test w mobilnym punkcie pobrań), to właśnie na IKP znajdziemy wyniki testu.

Mamy do czynienia z bezpłatną aplikacją przygotowaną przez Ministerstwo Zdrowia. Co ciekawe, Internetowe Konto Pacjenta pozwala na sprawdzenie informacji nie tylko o własnym zdrowiu, ale też dziecka (do 18. roku życia) czy innej osoby, która nas do tego upoważniła.

Do założenia IKP potrzebny jest Profil Zaufany. Można go aktywować przez internet, w urzędzie skarbowym, oddziale NFZ lub ZUS.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1398 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39