Białystok Online

Aktualności

Inwestycja białostockiego MPEC. Przebudowana będzie sieć ciepłownicza

2017.09.15 13:57
Inwestycja białostockiego MPEC. Przebudowana będzie sieć ciepłownicza
Fot: pixabay.com

W Białymstoku przebudowane zostaną 23 km sieci ciepłowniczej. Będzie to możliwe dzięki unijnej dotacji, którą otrzyma MPEC.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białymstoku otrzyma ponad 25 mln zł unijnej dotacji. To pieniądze, które zostaną przeznaczone na inwestycje dotyczące sieci ciepłowniczej w stolicy Podlasia.

Projekt zakłada przebudowanie wybranych odcinków sieci miejskiej o łącznej długości ok. 23,40 km. Łącznie do wykonania jest 27 zadań. Należą do nich zarówno niewielkie, ale newralgiczne odcinki sieci, jak również kompleksowe modernizacje sieci osiedlowych (os. Białostoczek i Sienkiewicza).

Ponadto wymieniane będą: armatura w komorach ciepłowniczych, wentylacja grawitacyjna i odwodnienie komór cieplnych.

Przedsięwzięcie pochłonie w sumie ponad 62 mln zł i będzie realizowane przez 3 lata. Wszystko to ma spowodować duży spadek emisji gazów cieplarnianych i znaczną oszczędność energii.

Dorota Mariańska

Dorota Mariańska

dorota.marianska@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas