IV Mecz Charytatywny Grupy Chorten już w sobotę! Wstęp wolny

2024.06.20 14:38
W sobotę (22.06) odbędzie się IV Mecz Charytatywny Grupy Chorten na białostockim stadionie miejskim. Podczas wydarzenia będzie można m.in. sfotografować się z Mistrzami Polski, czyli drużyną Jagiellonia Białystok. Wydarzenie zaplanowano w godz. 12.00-16.00.
IV Mecz Charytatywny Grupy Chorten już w sobotę! Wstęp wolny
Fot: mat. prasowe

Mecz już w sobotę

Aby mnożyć, trzeba umieć się dzielić – to jedno z haseł przyświecających Grupie Chorten, która walczy o przyszłość rodzimego handlu, ale też zależy jej na tym, aby czynić dobro. Dlatego już ponad trzy lata temu została powołana Fundacja „Nie bądź obojętny”.

Fundacja „Nie bądź obojętny” została stworzona z myślą o niesieniu pomocy osobom związanym ze sklepami partnerskimi i firmami współpracującymi z Grupą Chorten w całej Polsce. Jej misją jest wspieranie tych, którzy znaleźli się w trudnych sytuacjach życiowych. Fundacja aktywnie pomaga w walce o zdrowie i życie, przekazując niezbędny sprzęt medyczny oraz fundusze na leczenie i rehabilitację zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W ciągu swojej działalności fundacja zdołała objąć wsparciem wiele osób. W tym roku pod jej skrzydłami znajduje się blisko 20 podopiecznych, którzy korzystają z jej pomocy.

- Mamy satysfakcję, gdy dzięki naszej pomocy wraca uśmiech na twarzy naszych podopiecznych, gdy ich życie staje się chociaż troszeczkę łatwiejsze, a my jesteśmy w stanie wesprzeć ich leczenie czy rehabilitację – informuje Monika Kosz-Koszewska, członek zarządu Fundacji Grupy Chorten.

Fundacja „Nie bądź obojętny” środki na pomoc pozyskuje m.in. dzięki skarbonkom wystawionym w sklepach partnerskich, jak też z akcji charytatywnych. Taka sytuacja będzie właśnie w sobotę – 22 czerwca. Po raz czwarty odbędzie się mecz charytatywny na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

- Zagrają zawodnicy z herbem dębu i serduszkiem fundacji. Będą to przedstawiciele naszej firmy, spółek regionalnych, sklepów partnerskich i ich rodzin oraz producenci i dystrybutorzy. Na pewno będzie wiele sportowych emocji. Zachęcamy wszystkich do przyjścia na mecz. Liczymy na wielkie serca, pozytywną energię, którą wspólnie przełożymy na rzecz Fundacji – mówi Sylwia Władyko, wiceprezes Grupy Chorten.

Wstęp będzie wolny

Co prawda wynik meczu nie jest w tym przypadku najważniejszy, ale jak zawsze przy rywalizacji ma znaczenie. Dlatego zawodnicy mają za sobą intensywne treningi, aby zaprezentować się jak najlepiej. Być może poziom sportowy będzie nieco niższy niż na trwających w Niemczech Mistrzostwach Europy, ale zaangażowanie piłkarzy grających w szczytnym celu z pewnością będzie na równie wysokim poziomie.

Mecz piłkarski nie będzie jedynym powodem, dla którego warto przyjść w sobotę na Stadion Miejski w Białymstoku. Na tym obiekcie, niespełna miesiąc temu, piłkarze Jagiellonii świętowali zdobycie historycznego Mistrzostwa Polski.

W sobotę będzie można spotkać przedstawicieli białostockiego klubu, zrobić zdjęcia z zawodnikami oraz z pucharem zdobytym za mistrzostwo, a także z Jagiellońską Pszczołą. Zaplanowano również pokazy cheerleaderek, licytacje koszulek z autografami reprezentacji Polski, Jagiellonii i Roberta Lewandowskiego. Ponadto, będzie wiele stoisk z napojami, przekąskami i gadżetami przygotowanymi przez partnerów spotkania, w tym producentów i dystrybutorów.

Wstęp na mecz jest wolny, ale pieniądze się przydadzą. Fundacja „Nie bądź obojętny” liczy na to, że jak najwięcej środków trafi do skarbonek wolontariuszy.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl

1099 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39