Ivan Runje wrócił do gry. Na razie wystąpił w III-ligowych rezerwach

2022.09.10 20:35
Po kilkunastu miesiącach przerwy Ivan Runje nareszcie wystąpił w oficjalnym spotkaniu. Chorwat zagrał w III-ligowych rezerwach Dumy Podlasia, które mierzyły się z Legionovią. Białostoczanie przegrali mecz aż 1:4.

W 7. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) Jagiellonia II Białystok rywalizowała na wyjeździe z Legionovią. Starcie z jednym z głównych kandydatów do awansu nie potoczyło się po myśli podlaskiej ekipy. Gospodarze, za sprawą Piotra Sonnenberga, wyszli w 26. minucie na prowadzenie, a następnie szybko podwyższyli wynik na 2:0, a później i 3:0. Przed przerwą do siatki jagiellońskich rezerw dwukrotnie trafił jeszcze Szymon Wiejak.

Po zmianie stron drugi garnitur Dumy Podlasia nie potrafił wrócić do gry. W 73. minucie gola na 4:0 strzelił Sonnenberg i w tym momencie jasne już było, że w Legionowie drużyna z północno-wschodniej części Polski żadnych punktów nie zgarnie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się triumfem Legionovii 4:1, gdyż w końcowych fragmentach pojedynku honorową bramkę dla białostoczan zdobył Michał Samborski.

Warto zaznaczyć, że w meczu tym wystąpił powracający po poważnej kontuzji Ivan Runje. Obecność doświadczonego obrońcy nie pomogła jednak rezerwom Jagi uniknąć bolesnej porażki.

Sobota (10.09) nie była szczęśliwa również dla Olimpii. Zambrowianie przegrali bowiem na własnym terenie 2:3 z Sokołem Ostróda. Gole na konto podlaskiego beniaminka strzelali Jakub Jakimiuk oraz Nazar Malinowskyj, natomiast po stronie gości do meczowego protokołu wpisywali się Szymon Szałkowski, Łukasz Święty, a także Maksim Kwiencer.

W 8. kolejce piłkarskiej III ligi podlaskie zespoły zaprezentują się na wyjazdach. Jagiellonia II Białystok zagra z Błonianką Błonie, zaś Olimpia zmierzy się z Ursusem Warszawa.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Legionovia Legionowo - Jagiellonia II Białystok 4:1 (3:0)
Bramki: Piotr Sonnenberg 26, 73, Szymon Wiejak 39, 42 - Michał Samborski 90
Jagiellonia II Białystok: Abramowicz - Pankiewicz, Kurzydłowski (46' Matsui), Runje (60' Orpik), Czerech, Huczko (46' Matus), Bernatowicz (75' Wrzesiński), Bayer, Wiktoruk, Mościcki (46' Samborski), Twarowski

Olimpia Zambrów - Sokół Ostróda 2:3
Bramki: Jakub Jakimiuk 17, Nazar Malinowskyj 60 - Szymon Szałkowski, Łukasz Święty 9, Maksim Kwiencer 25
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Jakub Skowron - Kacper Piekarski, Oleksandar Piatov, Bartosz Ciborowski, Kamil Zalewski, Jakub Jakimiuk, Kacper Głowicki, Patryk Malinowski, Adam Radecki, Rafał Kiczuk, Nazar Malinowskij