Ja, Edith Piaf - spektakl poświęcony życiu i twórczości wielkiej artystki [wideo]

2011.08.30 00:00
Nieśmiertelne szlagiery Edith Piaf w wykonaniu aktorów łódzkiego Teatru Małego usłyszymy w Teatrze Dramatycznym. Spektakl "Ja, Edith Piaf" już 9 i 10 września.
Ja, Edith Piaf - spektakl poświęcony życiu i twórczości wielkiej artystki [wideo]
Fot: materiały Teatru Dramatycznego

Oryginalny pomysł napisania scenariusza spektaklu dla aktorki i lalki zrodził się w 2003 roku, w czterdziestą rocznicę odejścia Edith. Od pomysłu do realizacji spektaklu mija 7 lat. Jego autorami są Mieczysław Gajos i Alina Skiepko - Gielniewska.

Inspiracją do powstania spektaklu były piosenki Edith Piaf i ich ścisły związek z faktami z jej życia. Oto, schorowana kobieta u kresu życia. Czas rzeczywisty i przeszły plącze się i gmatwa w jej zmęczonym umyśle. Wspomnienia dobre i złe, zdarzenia ważne i nieistotne przenikają ściany pokoju, przyprawiają serce o drżenie, mącą trzeźwość myśli. Dookoła ludzie - przyjaźni i wrodzy, życzliwi i interesowni, wdzięczni i bezduszni. Jej - strach przed obojętnością i ciszą. Ich - apetyt na coraz więcej i więcej. Ona - rozdająca siebie. Oni - rozszarpujący jej duszę. Jej ostatni oddech - piosenka, największa miłość życia. Taki obraz - to tylko część przypuszczalnej codzienności gwiazdy. Ale może właśnie to ta część, nad którą szczególnie warto się pochylić.   

   

Spektakl zostanie dwukrotnie zagrany w foyer Teatru Dramatycznego.

Szczegóły:
Spektakl "Ja, Edith Piaf

andy

Polecamy
Saxon Akwarystyka
Saxon Akwarystykaul. Hallera 44 lok. 2
15-800 Białystok

Więcej informacji
789 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39