"Ja, Kapitan". W kinie Helios będzie można zobaczyć materiał o Tarasie Romanczuku

2024.06.14 11:02
Mieszczące się w Galerii Atrium Biała kino Helios pokaże przedpremierowo czwarty odcinek serialu dokumentalnego CANAL+ "Ja, Kapitan". Bohaterem tej części będzie piłkarz Jagiellonii i reprezentant Polski - Taras Romanczuk.
"Ja, Kapitan". W kinie Helios będzie można zobaczyć materiał o Tarasie Romanczuku
Fot: Grzegorz Chuczun

Taras Romanczuk to już prawdziwa legenda Dumy Podlasia. Zawodnik ten rozegrał z "Jotką" na piersi 336 oficjalnych spotkań, w których strzelił 33 gole i zaliczył 22 asysty. Mierzący 186 cm wzrostu pomocnik pomógł białostockiemu klubowi wywalczyć dwa wicemistrzostwa kraju i jeden tytuł mistrzowski, lecz Romanczuk to nie tylko świetny piłkarz, ale też znakomity kapitan.

Fani Dumy Podlasia wiedzą o swoim liderze bardzo dużo, jednak z pewnością nie wszystko. Kariera Romanczuka bogata jest w różnego rodzaju "smaczki", które szerszej publice zostaną podane w kolejnym odcinku serialu dokumentalnego CANAL+ "Ja, Kapitan". Przedpremierowo wyemitowany zostanie on w najbliższy poniedziałek (17.06) o godz. 20.00 w kinie Helios (Galeria Atrium Biała).

Zdjęcia do produkcji były nagrywane przez większość sezonu 2023/2024, który zakończył się dla Dumy Podlasia historycznym mistrzostwem Polski. Odcinek w reżyserii białostockiego dziennikarza CANAL+, Gabriela Rogaczewskiego, opowie historię kapitana Jagi. Będzie okazja przejść przez początki jego kariery, przenosiny z Ukrainy do Polski, transfer do Jagiellonii i kulisy mistrzowskiego sezonu.

Ponadto zaprezentowany zostanie również drugi epizod serialu z Kamilem Grosickim, w którym pojawia się wiele białostockich wątków z jego kariery.

Dodatkową atrakcję dla kibiców przygotowała sama Jagiellonia. Fani, którzy pojawią się na wydarzeniu, będą mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z trofeum, które otrzymuje mistrz Polski za zdobycie tytułu.

Więcej informacji: Helios Sport: "Ja, Kapitan. Taras Romanczuk"

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1127 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39