Jacek Fedorowicz odwiedzi Białystok

2017.06.20 14:24
Znany satyryk i aktor Jacek Fedorowicz będzie gościem Książnicy Podlaskiej. Spotkanie odbędzie się w środę (21.06).
Jacek Fedorowicz odwiedzi Białystok
Fot: materiały Agencji Autograf
Jacek Fedorowicz

Jacek Fedorowicz urodził się w 1937 r. w Gdyni. Satyryk i aktor. Ukończył Wydział Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Był jednym z założycieli gdańskiego, studenckiego teatru Bim-Bom. Współpracował z gdańskim radiem jako autor i aktor, zaś jako autor i rysownik-karykaturzysta z prasą w całym kraju (m.in. "Dookoła świata", "Po prostu", "Dziennik Bałtycki", "Szpilki", "ITD."). Współtworzył telewizyjne programy rozrywkowe "Poznajmy się", "Małżeństwo doskonałe", "Kariera i Runda". Występował na estradzie m.in. w Teatrze Wagabunda.

W stanie wojennym tworzył audycje rozprowadzane na kasetach w tzw. drugim obiegu (emitowało je także Radio Wolna Europa). Jest autorem satyrycznego programu "Dziennik Telewizyjny" emitowanego w TVP. Od roku 1999 publikuje cotygodniowe felietony satyryczne w dodatku kulturalnym "Gazety Wyborczej".

Zagrał m.in. w filmach: "Do widzenia do jutra", "Małżeństwo z rozsądku", "Polowanie na muchy", "Kochajmy Syrenki", "Nie ma róży bez ognia". Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Kisiela za 1994 w kategorii publicystyki.

Jacek Fedorowicz będzie gościem Książnicy Podlaskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w sali na VI piętrze. Wstęp jest wolny. Organizowane jest w ramach cyklu Środy Literackie.

Szczegóły: Środa Literacka z Jackiem Fedorowiczem

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

965 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39