Jaga mogła wygrać, ale zawiodła skuteczność przy wykonywaniu rzutów karnych

2023.01.21 18:50
W 17. kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy Jagiellonia Białystok podejmowała we własnej hali Red Dragons Pniewy. Mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund i zakończył się wynikiem 2:2.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Jagiellonia Białystok w sezonie 2022/2023 chce znaleźć się w strefie dającej play-offy, ale na razie tabela FOGO Futsal Ekstraklasy nie wygląda dla podlaskiej ekipy pozytywnie. Żółto-Czerwoni plasują się bowiem poza czołową "8", a sobotnia (21.01) szansa na zbliżenie się do lokat dających wspomniane wcześniej play-offy nie została wykorzystana. Wszystko przez to, że starcie Jagi z Red Dragons Pniewy zakończyło się remisem.

Okazuje się jednak, że białostoczanie potyczkę rozgrywaną w hali Mechaniaka mogli nawet przegrać, bo to goście szybciej zdobyli bramkę (w 16. minucie celnym strzałem popisał się Oskar Stankowiak), po czym na 2:0 dla Czerwonych Smoków podwyższył German Romero. Na szczęście gospodarze zdołali wyrównać, gdyż w 29. minucie rzut karny na gola zamienił Kamil Ulman, a następnie do wyniku 2:2 doprowadził Mateusz Łabieniec.

Jagiellończycy, mimo odrobienia strat, nie mogą być jednak ze swego występu zadowoleni, bo tak naprawdę w stolicy Podlasia powinny zostać aż 3 punkty zamiast 1, a to dlatego, że białostoczanie w trakcie sobotniej rywalizacji mieli jeszcze 2 rzuty karne, które nie były wykorzystane. W pierwszej połowie pojedynek z Piotrem Błaszczykiem przegrał Oleksandr Kolesnykov, a w końcówce meczu dobrze dysponowanego bramkarza gości nie zdołał też pokonać Cristian Neme.

W następnej kolejce rywalem Jagi będzie Clearex Chorzów. Wyjazdowe spotkanie ekipa ze stolicy Podlasia rozegra już w najbliższą środę (25.01).

15. Legia Warszawa 15 11 41:61

Jagiellonia Białystok - Red Dragons Pniewy 2:2 (0:1)
Bramki: Kamil Ulman 29, Mateusz Łabieniec 33 - Oskar Stankowiak 16, German Romero 28