Jaga pozyskała nowego zawodnika. Z klubu, który kilka dni temu wyeliminował Spartę Praga

2018.08.07 16:02
We wtorkowe (7.08) popołudnie umowę z Jagiellonią Białystok podpisał Mile Savković. Serb związał się z Dumą Podlasia 4-letnim kontraktem.
Jaga pozyskała nowego zawodnika. Z klubu, który kilka dni temu wyeliminował Spartę Praga
Fot: jagiellonia.pl

Wicemistrzowie Polski dopięli właśnie kolejny tego lata transfer. Do żółto-czerwonej rodziny dołączył mierzący 174 cm wzrostu obywatel Serbii.

Mile Savković to boczny pomocnik, który może grać także wyżej - w roli tzw. "dziesiątki". Serb do tej pory nie opuszczał swojego kraju. Ostatnie dwa sezony spędził w Spartaku Subotica, gdzie był jednym z najważniejszych piłkarzy zespołu. W minionych rozgrywkach 25-latek zaliczył w lidze 11 trafień, do których dołożył 8 asyst, dzięki czemu jego klub uplasował się w serbskiej ekstraklasie na 5. miejscu.

Wcześniej Savković reprezentował też barwy takich drużyn, jak FK BSK Borca oraz FK Jagodina. W sumie nowy nabytek Jagi ma rozegranych 161 spotkań na najwyższym poziomie piłkarskim w swoim kraju. W trakcie tylu gier zdobył 27 bramek i odnotował 13 asyst.

Warto jednak dodać, że Mile trafiał także w europejskich pucharach. W tegorocznej przygodzie Spartaka w eliminacjach Ligi Europy - która wciąż trwa - Serb wystąpił 4-krotnie i strzelił 2 gole. Pomógł swej drużynie wyeliminować m.in. Spartę Praga.

- Rozmawiałem z innym zawodnikiem, który grał w Polsce i w Jagiellonii – Vukiem Sotiroviciem. On powiedział mi, że Jagiellonia to bardzo dobrze zorganizowany klub, który posiada silną drużynę. Djordje Cotra, który grał w Zagłębiu Lubin, również mi doradzał. Cieszę się, że przychodzę do silnej ligi - powiedział na łamach oficjalnej strony klubu Savković.

Największą siłą nowego Jagiellończyka, który związał się z wicemistrzami Polski 4-letnim kontraktem, jest gra jeden na jednego z wykorzystaniem dryblingu, a także duża szybkość.

Mówi się, że wartość transferu wyniosła 250 tys. euro. Do tego dochodzi też bonus w postaci 10% kwoty z kolejnej sprzedaży zawodnika.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1454 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39