Jaga przedstawiła plan przygotowań. Poinformowano też o zmianach w sztabie szkoleniowym

2021.06.07 16:01
Duma Podlasia przed sezonem 2021/2022 będzie szlifować formę w ośrodku w Kępie. W trakcie obozu planowane są 3 gry sparingowe.
Jaga przedstawiła plan przygotowań. Poinformowano też o zmianach w sztabie szkoleniowym
Fot: Grzegorz Chuczun

Wyjeżdżają w rejony, które świetnie znają

Jagiellonia Białystok na pierwszy i jedyny obóz przygotowawczy w trakcie letniej przerwy wyjedzie 28 czerwca. Sztab szkoleniowy oraz zawodnicy wybiorą się do ośrodka w Kępie, gdzie będą przebywać przez blisko 2 tygodnie.

- Wybierzemy się do miejsca, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Mowa o zlokalizowanym w lesie ośrodku w Kępie. Będziemy zakwaterowani w hotelu BoniFacio. Jest tam wszystko, czego potrzebujemy. Trzech sparingpartnerów mamy już dogadanych. Możliwe, że jeszcze zagramy z polskim zespołem, który wystartuje w europejskich pucharach. Będzie to uzależnione od tego, gdzie ten zespół rozegra swój mecz pucharowy. Wyjedziemy na obóz 28 czerwca i będziemy na nim przebywać przez 12 dni. Pracujemy też nad tym, żeby zagrać ostatni sparing w Białymstoku, tydzień przed startem ligi, z silnym przeciwnikiem - mówił na poniedziałkowej (7.06) konferencji prasowej Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii.

Rywalami Dumy Podlasia podczas zgrupowania będą takie ekipy, jak Znicz Pruszków (mecz 30 czerwca), Wigry Suwałki (3 lipca) oraz Radomiak Radom (6 lipca). Pozostałe starcia kontrolne Żółto-Czerwoni rozegrają po powrocie do Białegostoku.

Zmiany, zmiany, zmiany

Na poniedziałkowym spotkaniu z trenerem zaprezentowano też nowy skład sztabu szkoleniowego. Do drużyny dołączyli Adrian Siemieniec (asystent trenera), Piotr Grzybko (trener bramkarzy) i Maciej Patyk (analityk). Z klubu odeszli natomiast Stanisław Gadziński (trener przygotowania motorycznego) oraz Jarosław Tkocz (trener bramkarzy).

- Piotr Grzybko to trener doskonale znany w Białymstoku i to właśnie on będzie teraz zajmował się pracą z bramkarzami. Do sztabu dołączy też Maciej Patyk, który będzie pełnił funkcję analityka. Z kolei Adrian Siemieniec, z którym współpracuję już od dłuższego czasu, będzie moim asystentem - wyznał Ireneusz Mamrot.

Co zatem z Rafałem Grzybem, który ostatnio sam prowadził Dumę Podlasia, a wcześniej u boku innych szkoleniowców sprawował funkcję asystenta? Kwestię tę wyjaśniła wiceprezes Jagiellonii Białystok Agnieszka Syczewska.

- Uściślając wypowiedź szkoleniowca, dodam również, że Rafał Grzyb wciąż będzie drugim trenerem w zespole. Drużynę opuszczają Jarosław Tkocz i Stanisław Gadziński, a Gerard Juszczak zajmie się tylko pracą w Dziale Analiz i Skautingu. Chcemy, żeby te struktury zaczęły funkcjonować pełną parą - powiedziała Syczewska, która niebawem prawdopodobnie zostanie ogłoszona następczynią Cezarego Kuleszy na stanowisku prezesa klubu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1175 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39