Jaga przeprowadziła jeszcze jeden transfer. Tego piłkarza w Białymstoku wszyscy już znają

2023.09.11 15:33
Mimo że okno transferowe jest już zamknięte, to Duma Podlasia i tak w trakcie przerwy reprezentacyjnej wzmocniła swą kadrę. Kontrakt z Jagą podpisał Aurelien Nguiamba, który od początku września pozostawał bez klubu.
Jaga przeprowadziła jeszcze jeden transfer. Tego piłkarza w Białymstoku wszyscy już znają
Fot: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok postanowiła jeszcze bardziej wzmocnić rywalizację w środku pola i w poniedziałek (11.09) zakontraktowała Aureliena Nguiambę. Francuz wiosną był już piłkarzem Dumy Podlasia, ale wtedy przebywał on w klubie na zasadzie wypożyczenia. Teraz 24-letni defensywny pomocnik przeniósł się do Białegostoku na stałe, a było to możliwe dlatego, że Nguiamba kilkanaście dni temu rozwiązał swój kontrakt z włoską Spezią.

- Ucieszyłem się na możliwość powrotu oraz ponownego spotkania z chłopakami i kibicami. Uważam, że jestem gotowy do gry już teraz. Przepracowałem pełny okres przygotowawczy w Spezii i mogę zacząć od razu, kiedy będzie potrzebować tego trener - powiedział po podpisaniu umowy z białostockim zespołem Nguiamba.

Przypomnijmy, że zanim urodzony w Colmar zawodnik trafił do Serie A, to występował on też we własnym kraju, w takich klubach jak AS Nancy i GFC Ajaccio.

W Jagiellonii, podczas wypożyczenia, Nguiamba rozegrał 11 meczów. Teraz po polskich boiskach będzie biegać z numerem 39, a jego kontrakt z Dumą Podlasia ważny jest do końca czerwca 2025 r. i widnieje w nim zapis umożliwiający przedłużenie współpracy o kolejny rok.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

653 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39