Jaga sprzedała obrońcę. Oferta za kolejnego została odrzucona

2018.07.25 12:54
Zagraniczne kluby zagięły parol na środkowych obrońców Dumy Podlasia. Jeden z nich właśnie zamienił Białystok na chorwacki Osijek.
Jaga sprzedała obrońcę. Oferta za kolejnego została odrzucona
Fot: Grzegorz Chuczun

Ostatnie tygodnie - jeżeli chodzi o ruchy transferowe - były w Jagiellonii bardzo spokojne. Całe letnie okienko nie przynosiło zresztą do tej pory wielkich emocji. Białostoczanie żadnej swojej kluczowej gwiazdy nie sprzedali, przez co nie zarobili też trochę grosza na transfery przychodzące. I tak największym do tej pory wzmocnieniem wydaje się pozyskanie Mateusza Machaja z I-ligowego Chrobrego Głogów.

Tak leniwy czas powoli dobiega chyba końca. Już teraz Jagiellonia sprzedała jednego ze swych defensorów, a drugiego kusi klub z Rosji. Ten, który nie założy już koszulki z "Jotką" na piersi to Guti. Brazylijczyk w ostatnich miesiącach stracił miejsce w podstawowym składzie Dumy Podlasia na rzecz Mitrovicia, dlatego też zmienia otoczenie. Nowym zespołem zawodnika, który w żółto-czerwonych barwach rozegrał 70 spotkań i strzelił 2 gole, jest chorwacki NK Osijek. Kwota transferu wyniosła prawdopodobnie ok. 200 tys. euro.

Również za innego defensora - Ivana Runje - wpłynęła do białostockiego klubu oferta. Jak poinformował Piotr Wołosik, chrapkę na Chorwata mieli Rosjanie, lecz propozycja opiewająca na milion euro, złożona przez Achmata Grozny, została przez wicemistrzów Polski odrzucona. Cezary Kulesza nie chce bowiem pozbywać się w jednym okienku aż dwóch piłkarzy występujących na tej samej pozycji, jednak poglądy prezesa Jagiellonii mogą się szybko zmienić, jeżeli na stole pojawi się nowa, atrakcyjniejsza kwota.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1317 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39