Jaga w końcu się rozstrzelała. Ostatni sprawdzian przed ligą daje powody do optymizmu

2021.07.17 15:07
Dopiero tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu Duma Podlasia zdołała odnieść sparingowe zwycięstwo. Żółto-Czerwoni pokonali w sobotę (17.07) beniaminka z Łęcznej.

Może to wina wakacji, upałów i nietypowej pory spotkania, a może po prostu kibice jeszcze nie odzyskali wiary w swój zespół po bardzo słabych rozgrywkach 2020/2021. W każdym razie sobotni sparing z Górnikiem Łęczna, który poprzedzony został prezentacją drużyny, nie przyciągnął na stadion miejski w Białymstoku tłumów. Na Słoneczną zawitało jedynie kilkuset fanów Dumy Podlasia, ale nie mogą oni żałować swojej decyzji o wybraniu się na obiekt, bo Jaga w ostatnim sprawdzianie przed startem ligi wypadła naprawdę okazale.

Gospodarze wynik starcia otworzyli po stałym fragmencie gry. W 11. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Martin Pospisil, następnie zgranie zaliczył Trubeha, a futbolówkę do siatki zapakował Augustyn. Niestety autor asysty, z powodu urazu, nie dotrwał do końca pierwszej połowy. Mimo wymuszonej zmiany Żółto-Czerwoni na skromnym prowadzeniu nie poprzestali. W 36. minucie rzut karny na gola zamienił bowiem Jesus Imaz, a tuż przed przerwą na 3:0 podwyższył Mystkowski, który oddał uderzenie do pustej bramki.

W drugiej połowie defensywa beniaminka nadal prezentowała się słabo, w efekcie czego Augustyn zakończył domową potyczkę z dubletem, a w całym meczu, mimo licznych rotacji w składzie Jagiellonii, padł wynik 4:0.

Warto również odnotować, że tym razem na murawie nie zobaczyliśmy Daniego Quintany. Hiszpan nadrabia jeszcze zaległości treningowe, co oznacza, że w pierwszych starciach nowego sezonu może być on jedynie zmiennikiem zaczynającym spotkania na ławce rezerwowych.

Duma Podlasia rozgrywki 2021/2022 zainauguruje w przyszłą sobotę (24.07). Tego dnia na stadion przy ul. Słonecznej zawita gdańska Lechia.

Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 4:0 (3:0)
Bramki: Błażej Augustyn 11, 64, Jesus Imaz 36k, Przemysław Mystkowski 44

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński (46' Pavels Steinbors) - Michał Pazdan (61' Jan Majsterek), Błażej Augustyn (80' Godfrey Stephen), Israel Puerto (80' Bojan Nastić) - Tomas Prikryl (70' Kacper Tabiś), Taras Romanczuk (70' Jakub Orpik), Przemysław Mystkowski (61' Karol Struski), Martin Pospisil (70' Oliwier Wojciechowski), Bojan Nastić (46' Bartłomiej Wdowik) - Andrzej Trubeha (34' Fedor Cernych; 85' Eryk Matus), Jesus Imaz (61' Krzysztof Toporkiewicz)

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski (46' Adrian Kostrzewski) - Kryspin Szcześniak (71' Michał Król), Tomasz Midzierski (60' Bartosz Rymaniak), Kamil Pajnowski (84' Kamil Duda), Leandro (46' Daniel Dziwniel), Tomasz Tymosiak, Janusz Gol (46' Bartłomiej Kalinkowski), Serhij Krykun (71' Michał Goliński), Michał Mak (46' Aleksander Jagiełło), Bartosz Śpiączka (46' Paweł Wojciechowski), Przemysław Banaszak (80' Dawid Tkacz)