Jagiellończycy wystąpili na międzynarodowej arenie

2021.11.13 09:55
Fedor Cernych zagrał z Irlandią Północną, a Karol Struski zmierzył się z reprezentantami Rumunii. Koszulkę w narodowe barwy założył też wypożyczony z Jagiellonii Maciej Mas.

W październiku Litwa niespodziewanie pokonała 3:1 Bułgarię, a dublet w tamtym spotkaniu zaliczył Fedor Cernych. Tym razem nasi północno-wschodni sąsiedzi zmierzyli się w ramach eliminacji do mistrzostw świata z Irlandią Północną, ale wyjazdowy mecz nie zakończył się po myśli Litwinów, którzy - po samobójczym trafieniu Benasa Satkusa - przegrali w Belfaście 0:1. W starciu tym przez 90 minut na murawie przebywał Fedor Cernych, jednak napastnik Dumy Podlasia nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swych ofensywnych umiejętności, gdyż to gospodarze przez większą część czasu byli stroną dominującą. Litwa kwalifikacyjne zmagania do turnieju w Katarze zakończyła więc na ostatnim miejscu w tabeli.

Dzień wcześniej, czyli w czwartek (11.11), koszulkę z orzełkiem na piersi założył Karol Struski. Pomocnik Jagi w starciu w ramach Turnieju Ośmiu Narodów strzelił nawet gola (wykorzystany rzut karny), lecz bramka ta nie pomogła Biało-Czerwonym zanotować korzystnego rezultatu. Polska U-20 przegrała z Rumunią U-20 1:2. Trafienia po stronie rywali zanotowali Eduard Radaslavescu oraz Robert Mustaca.

Struski przebywał na murawie do 63. minuty, natomiast niemal 10 minut więcej na boisku spędził Maciej Mas, który obecnie jest wypożyczony z białostockiej Jagi do Skry Częstochowa. Inny z Jagiellończyków - Xavier Dziekoński - cały pojedynek obejrzał z ławki rezerwowych.

Irlandia Północna - Litwa 1:0 (1:0)
Bramka: Benas Satkus 17 sam.