Jagiellończycy z kolejnym triumfem. Teraz czas na finał Pucharu Polski

2023.04.28 13:23
W 29. kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy białostocka Jagiellonia grała na wyjeździe z Dremanem Opole Komprachcice. Żółto-Czerwoni po trudnej przeprawie pokonali gospodarzy 3:2, dzięki czemu podlaski zespół umocnił się na 6. pozycji w tabeli.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Niepokonana od kilkunastu tygodni Jagiellonia znów dopisała do swego konta 3 punkty. Tym razem białostoczanie uporali się w delegacji z Dremanem Opole Komprachcice, który to, podobnie jak Żółto-Czerwoni, niebawem wystąpi w fazie play-off.

Początek czwartkowego (27.04) spotkania należał do gospodarzy, którzy w 11. minucie, za sprawą Tomasza Czecha, wyszli na prowadzenie, a następnie drużyna z Opola znalazła się blisko wyniku 2:0, bo ponownie świetną okazję miał m.in. Czech. Z czasem jednak gra się wyrównała, a w drugiej połowie przewaga była po stronie Jagi. Po kontrze do remisu doprowadził Grzegorz Makal, a następnie w 37. minucie do siatki trafili też Cristian Neme i Mateusz Lisowski. W ostatnich sekundach Dreman, a konkretnie Damian Makowski, strzelił jeszcze jednego gola, ale na więcej gospodarzy stać już nie było, w efekcie czego podlaski zespół wygrał delegacyjny mecz 3:2.

Teraz przed Jagiellończykami jeszcze ważniejsze starcia, bo w poniedziałek (1.05) i środę (3.05) ekipa z północno-wschodniej części kraju zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała w finale Pucharu Polski. Pierwszy pojedynek stoczony zostanie w hali UwB przy ul. Świerkowej (godz. 18.00), a rewanż dojdzie do skutku na terenie aktualnego lidera FOGO Futsal Ekstraklasy.

15. Red Devils Futsal Club 26 18 41:107

Dreman Opole Komprachcice - Jagiellonia Białystok 2:3 (1:0)
Bramki: Tomasz Czech 11, Damian Makowski 40 - Grzegorz Makal 30, Cristian Neme 37, Mateusz Lisowski 37