Jagiellończycy znów zagrali w biało-czerwonych barwach

2023.09.11 18:58
Trwa przerwa na mecze narodowych reprezentacji, a co za tym idzie, na zgrupowaniach przebywa kilku piłkarzy Jagiellonii Białystok. Trójka przedstawicieli Dumy Podlasia ma za sobą właśnie kolejne występy z orzełkiem na piersi.

Reprezentacja Polski do lat 19 wzięła udział w zawodach Nordic Tournament, które doszły do skutku w Danii. Prowadzona przez Wojciecha Kobeszkę, a więc byłego Jagiellończyka, narodowa drużyna w pierwszym spotkaniu, o czym już informowaliśmy, przegrała 0:1 z zespołem gospodarzy, a w niedzielę (10.09) - przy okazji meczu o 3. miejsce - Biało-Czerwoni zmierzyli się ze Szwecją. Młodzi Polacy w starciu o najniższy stopień podium okazali się lepsi od swych rywali i wygrali towarzyską potyczkę 2:0. Gole zdobywali Junior Nsangou oraz były zawodnik Dumy Podlasia, czyli Mateusz Kowalski, ale na murawie mogliśmy podziwiać też obecnych graczy Jagiellonii. W wyjściowym składzie na spotkanie ze Szwedami znaleźli się Dominik Kobus oraz Jakub Lewicki. Piłkarze trenujący na co dzień w Jadze przebywali na murawie do 86. minuty.

Z kolei w poniedziałek (11.09) z orzełkiem na piersi wystąpił Dominik Marczuk. Zawodnik ten zagrał w reprezentacji Polski do lat 20, która w Legnicy stoczyła pojedynek z Niemcami w ramach turnieju Elite League. Biało-Czerwoni zremisowali opisywane spotkanie 1:1, a zawodnik Jagiellonii biegał po boisku do 62. minuty, kiedy to zmienił go Mateusz Kowalczyk. Gole strzelali Tomasz Pieńko oraz Ben Bobzien.

Polska U-19 - Szwecja U-19 2:0 (1:0)
Bramki: Junior Nsangou 38, Mateusz Kowalski 60
Polska U-19: Antoni Mikułko - Norbert Barczak (86' Tommaso Guercio), Dominik Kobus (86' Filip Luberecki), Jakub Lewicki (86' Levis Pitan), Wiktor Gromek (46' Kacper Masiak), Michał Rosiak (70' Karol Dziedzic), Wojciech Urbański (64' Marcel Kalemba), Junior Nsangou (46' Mateusz Kowalski), Dawid Drachal (64' Aleksander Nadolski), Jan Ziółkowski (70' Bartosz Tomaszewski), Olaf Kozłowski (64' Kacper Śmiglewski)

Polska U-20 - Niemcy U-20 1:1 (1:1)
Bramki: Tomasz Pieńko 36 - Ben Bobzien 45
Polska U-20: Jakub Mądrzyk - Przemysław Misiak, Bartłomiej Smolarczyk, Cezary Polak - Dominik Marczuk (62' Mateusz Kowalczyk), Tomasz Neugebauer (46' Mariusz Fornalczyk), Antoni Kozubal (62' Gabriel Kirejczyk), Iwo Kaczmarski (62' Filip Borowski), Tomasz Pieńko (46' Kacper Duda), Marcel Błachewicz (46' Bartosz Biedrzycki) - Jordan Majchrzak (85' Jakub Branecki)