Jagiellończyk zagrał z Kuwejtem. Zaprezentowała się też białostocka młodzież

2021.11.16 09:48
W poniedziałek (15.11) na międzynarodowej arenie pokazało się kilku piłkarzy białostockiej Jagiellonii. W dorosłych zmaganiach wystąpił Fedor Cernych, natomiast na poziomie juniorskim zagrali Jakub Lewicki oraz Oliwier Wojciechowski.

Fedor Cernych zdobył w barwach Litwy 11 goli. W poniedziałek napastnik Dumy Podlasia miał okazję, by wpisać się na listę strzelców po raz kolejny, gdyż piłkarski zespół naszych północno-wschodnich sąsiadów zmierzył się w towarzyskim starciu z drużyną Kuwejtu. Snajper Jagiellonii na murawie przebywał przez całe spotkanie, lecz 30-latek nie zdołał w Wilnie zapakować piłki do siatki. Uczynił to za to były zawodnik Żółto-Czerwonych - Justas Lasickas. Litwini sparingowej potyczki jednak nie wygrali, ponieważ ekipa Kuwejtu także zdobyła bramkę. Po stronie gości celnym uderzeniem popisał się Fawaz Al-Otaibi.

W poniedziałek w towarzyskim turnieju zaprezentowali się też młodzi gracze Dumy Podlasia. Mowa tu o Jakubie Lewickim oraz Oliwierze Wojciechowskim. Pierwszy z wymienionych podczas starcia Polski U-17 z Norwegią U-17 biegał po boisku przez całą drugą połowę i strzelił nawet gola, zaś Wojciechowski pojawił się na placu zmagań na 10 minut. Inny z Jagiellończyków - Damian Wojdakowski - cały mecz, który zakończył się triumfem Biało-Czerwonych 2:0, obejrzał z ławki rezerwowych.

Warto dodać, że Polska U-17 wygrała rozgrywany w Hiszpanii towarzyski turniej. W 3 spotkaniach piłkarze prowadzeni przez Dariusza Gęsiora zdobyli 6 oczek. Na kolejnych miejscach znalazły się reprezentacje Czech, Meksyku, Holandii, Norwegii i Meksyku II.

Litwa - Kuwejt 1:1 (0:1)
Bramki: Justas Lasickas 54 - Fawaz Al-Otaibi 43

Polska U-17 - Norwegia U-17 2:0 (1:0)
Bramki: Max Morawietz 19, Jakub Lewicki 75
Polska U-17 (skład wyjściowy): Jakub Murawski - Tommaso Guercio, Bartosz Tomaszewski, Konrad Magnuszewski, Dawid Zięba, Adam Chojecki, Oskar Lachowicz, Dawid Drachal, Kacper Śmiglewski, Kacper Przybyłko, Max Morawietz