Jagiellonia Białystok zgarnęła wór wyróżnień

2017.01.11 11:33
Jagiellonia Białystok ma za sobą bardzo udane miesiące, więc nie dziwi fakt, że jej piłkarze co chwilę odbierają jakieś nagrody. Tym razem zawodnicy Żółto-Czerwonych zostali docenieni przez kibiców portalu ekstraklasa.tv i Polski Związek Piłkarzy.
Jagiellonia Białystok zgarnęła wór wyróżnień
Fot: Michał Kardasz

Od kilku dni na portalu ekstraklasa.tv kibice mogą wybierać najlepszych piłkarzy Lotto Ekstraklasy w 2016 r. na każdej z pozycji. Choć za nami dopiero część głosowań, to białostocka Jagiellonia już w tej chwili może się pochwalić zwycięstwem w dwóch kategoriach. Według kibiców, Piotr Tomasik był w minionym roku najlepszym lewym obrońcą, a Taras Romanczuk - defensywnym pomocnikiem.

W tej chwili swoje głosy można oddawać na prawych pomocników. Wśród nominowanych na tej pozycji jest Przemysław Frankowski, który na razie w głosowaniu prowadzi.

Już wcześniej - na tym samym portalu - piłkarscy fani wybierali jedenastkę rundy. W najlepszym zespole minionego półrocza znalazło się aż 7 Jagiellończyków. Wyróżnienie otrzymali: Marian Kelemen, Piotr Tomasik, Ivan Runje, Taras Romanczuk, Przemysław Frankowski, Konstantin Vassiljev oraz Fedor Cernych.

Swój plebiscyt przeprowadził także Polski Związek Piłkarzy. Jest to głosowanie o tyle wyjątkowe, że nagrody przyznają zawodnicy z danej klasy rozgrywkowej. Według piłkarzy Lotto Ekstraklasy, na miejsce w najlepszej jedenastce 2016 r. zasłużyli Konstantin Vassiljev i Fedor Cernych, zaś zespół gwiazd minionego roku powinien poprowadzić Michał Probierz, który wybrany został najlepszym trenerem Lotto Ekstraklasy. "Cesarz Estonii" okrzyknięty został dodatkowo piłkarzem roku polskich boisk.

Najlepsza jedenastka 2016 r. według piłkarzy:
- bramkarz: Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa),
- obrońcy: Michał Pazdan (Legia Warszawa), Patrik Mraz (Piast Gliwice), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Jarosław Fojut (Pogoń Szczecin),
- pomocnicy: Konstantin Vassiljev (Jagiellonia Białystok), Rafał Murawski (Pogoń Szczecin), Damian Dąbrowski (Cracovia),
- napastnicy: Nemanja Nikolić (Legia Warszawa), Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów), Fedor Cernych (Jagiellonia Białystok).

Nagrody indywidualne:
- najlepszy piłkarz Ekstraklasy 2016: Konstantin Vassiljev (Jagiellonia Białystok),
- odkrycie Ekstraklasy 2016: Bartosz Kapustka (Cracovia),
- najlepszy młody piłkarz Ekstraklasy 2016: Bartosz Kapustka (Cracovia),
- najlepszy trener Ekstraklasy 2016: Michał Probierz (Jagiellonia Białystok),
- najlepszy sędzia Ekstraklasy 2016: Szymon Marciniak (Płock).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

763 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39