Jagiellonia Białystok zremisowała w stolicy

2012.09.15 00:00
Jagiellonia Białystok zremisowała w stolicy z miejscową Polonią 1:1 (1:0). Wynik meczu w 24. minucie otworzył Tomasz Frankowski. Gospodarze wyrównali w 79. minucie. Bramkę z rzutu wolnego zdobył Tomasz Brzyski.
Fot: jagiellonia.net
Tomasz Frankowski (w czarnym stroju) otworzył wynik meczu

Pierwszą groźną okazję stworzyła Polonia. Po błędzie Luki Pejovicia z bramki musiał wybiec Łukasz Skowron aby zażegnać niebezpieczeństwo ponieważ już nadbiegał Wladimer Dwaliszwili. W 12. minucie Brzyski dośrodkował z rzutu rożnego. Piłki sięgnął Dwaliszwili ale nie zdołał oddać skutecznego strzału. Chwilę później mogło być 1:0 dla Jagiellonii. Łukasz Tymiński świetnie zagrał do Tomasza Kupisz, który nie opanował jednak piłki i ostatecznie został zablokowany przez Wojciecha Szymanka. W 21. minucie Paweł Tarnowski zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Kupisza. Piłkarza Jagi uprzedził jednak Mariusz Pawełek. W 24. minucie białostoczanie objęli prowadzenie, a bramkę zdobył niezawodny Tomasz Frankowski. Chwilę później mogło być 2:0 ale Tymiński uderzył tuż obok słupka. W 33. minucie Rafał Grzyb zablokował strzał Dwaliszwiliego, a następnie odbił potężną bombę jednego z Polonistów. W odpowiedzi uderzał Tarnowski jednak Pawełek złapał piłkę.

Druga połowa zaczęła się od uderzenia Rafała Grzyba. Bramkarz Polonii nie dał się jednak zaskoczyć. Gospodarze mogli wyrównać w 61. minucie. Łukasz Teodorczyk uciekł Michałowi Pazdanowi i mając przed sobą tylko Skowrona zagrał do Pawła Wszołka. Na szczęście zawodnik Czarnych Koszul nie trafił w światło bramki. W 69. minucie doszło do sporego zamieszania w polu karnym Jagiellonii. Ostatecznie sytuację wyjaśnił Pazdan, który wybił futbolówkę. Chwilę później boisko opuścił Tomasz Frankowski, a w jego miejsce wszedł debiutujący w żółto-czerwonych barwach Euzebiusz Smolarek. W 79. minucie Polonia wyrównała. Brzyski uderzył z rzutu wolnego w same okienko i wyrównał stan rywalizacji. Chwilę później Brzyski próbował przelobować Skowrona ale trafił w boczną siatkę. Obie drużyny nie potrafiły już stworzyć dogodnych okazji i mecz zakończył się remisem.

Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1). Bramki: Tomasz Brzyski 79 - Tomasz Frankowski 24.

Polonia Warszawa: 31. Mariusz Pawełek - 32. Adam Pazio, 4. Marcin Baszczyński, 2. Wojciech Szymanek, 5. Đorđe Čotra - 7. Paweł Wszołek, 6. Dimitrije Injac, 28. Łukasz Piątek, 22. Tomasz Brzyski - 21. Wladimer Dwaliszwili (56, 10. Łukasz Teodorczyk), 19. Daniel Gołębiewski.

Jagiellonia Białystok: 30. Łukasz Skowron - 2. Filip Modelski, 4. Michał Pazdan, 17. Alexis Norambuena, 16. Luka Pejović - 8. Tomasz Kupisz, 18. Łukasz Tymiński, 22. Rafał Grzyb, 10. Nika Dzalamidze (66, 6. Dawid Plizga), 28. Paweł Tarnowski (83, 20. Maciej Gajos) - 21. Tomasz Frankowski (70, 7. Euzebiusz Smolarek).

Żółte kartki: Dwaliszwili, Brzyski, Teodorczyk (Polonia), Pejović, Modelski, Pazdan (Jagiellonia).

Sędziował: Robert Małek (Zabrze).

Widzów: 4500.