Jagiellonia chce jeszcze jednego zawodnika. Szykuje się wielki powrót

2022.09.01 09:56
Niebawem piłkarzem Jagiellonii Białystok może zostać Tomasz Kupisz. 32-latek już kiedyś reprezentował żółto-czerwone barwy.
Jagiellonia chce jeszcze jednego zawodnika. Szykuje się wielki powrót
Fot: Grzegorz Chuczun

Duma Podlasia szuka gracza, który mógłby wzmocnić rywalizację po prawej stronie boiska na pozycji wahadłowego lub bocznego pomocnika. Kandydatem do gry w Jadze jest Tomasz Kupisz. Dobrze poinformowany dziennikarz Kuba Seweryn twierdzi nawet, że sprawa pozyskania 32-latka jest już niemal przesądzona i niebawem były reprezentant Polski znów zostanie Jagiellończykiem.

Przypomnijmy, że Kupisz reprezentował białostocki klub w latach 2010-2013. Z "Jotką" na piersi urodzony w Radomiu zawodnik rozegrał 110 spotkań, w których zdobył 15 goli i zaliczył 21 asyst. Po odejściu z Dumy Podlasia Tomasz Kupisz przeniósł się do występującego w Serie A Chievo Verona. Włoska ekstraklasa okazała się jednak zbyt wysokimi progami dla prawego pomocnika. W Chievo mierzący 180 cm wzrostu piłkarz rozegrał tylko 1 oficjalny mecz, po czym Kupisz rozpoczął swą przygodę w Serie B.

Od tego momentu, czyli od sezonu 2014/2015, kariera 4-krotnego reprezentanta naszego kraju przybrała nieco dziwny przebieg. Otóż Kupisz przez wiele lat utrzymał się na zapleczu Serie A, ale w tym czasie zwiedził on aż 11 zespołów. Pomocnik grał w takich drużynach jak: Brescia Calcio, US Salernitana 1919, Cesena FC, Novara FC, AS Cittadella, FC Trapani 1905, Reggina 1914, SSC Bari, Pordenone Calcio, Ascoli Calcio i US Livorno 1915. W sumie w Serie B Tomasz Kupisz zaprezentował się w 209 spotkaniach (19 goli, 24 asysty).

Pierwsze skojarzenie białostockiego kibica, gdy słyszy Kupisz? Oczywiście szybkość. Podczas poprzedniego pobytu w Jadze opisywany pomocnik charakteryzował się bowiem tym, że w bocznym sektorach boiska był zawodnikiem bardzo trudnym do dogonienia i choć teraz, ze względu na wiek, Tomasz Kupisz aż takim demonem prędkości zapewne nie jest, to jednak piłkarz ten nabył inną ważną zaletę. Jest nią doświadczenie. Ponad 200 występów w Serie B to nie byle jaki wyczyn, dlatego transfer Kupisza może być dla podlaskiego zespołu niezwykle cennym wzmocnieniem.

Zdaniem Seweryna piłkarz, który w środę (31.08) rozwiązał umowę ze swym włoskim pracodawcą, niebawem stawi się w Białymstoku na badaniach medycznych i podpisze 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejny rok.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

705 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39