Jagiellonia II Białystok wraca do walki o ligowe punkty. Za drużyną aż 8 sparingów

2023.03.03 17:05
Już w sobotę (4.03) drugi zespół Jagiellonii Białystok rozpocznie rundę wiosenną sezonu 2022/2023 na szczeblu III ligi. Pierwszym rywalem rezerw Dumy Podlasia będzie Warta Sieradz.
Jagiellonia II Białystok wraca do walki o ligowe punkty. Za drużyną aż 8 sparingów
Fot: Jagiellonia Białystok

Podopieczni Adriana Siemieńca w czasie zimowej przerwy nie próżnowali. Jagiellonia II Białystok rozegrała w ostatnich tygodniach 8 gier kontrolnych, a dodatkowo piłkarze odbyli dziesiątki treningów. Żółto-Czerwoni w trakcie sparingowych potyczek zmierzyli się m.in. ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (0:0), Stomilem Olsztyn (porażka 1:2), Legią II Warszawa (wygrana 3:2) oraz Pogonią Grodzisk Mazowiecki (przegrana 0:1). Warto też dodać, że podczas przerwy w rozgrywkach w zespole doszło do kilku roszad kadrowych. Z drużyny odeszli m.in. Maciej Twarowski (Wieczysta Kraków) oraz Bartosz Bayer (Olimpia Zambrów), natomiast do jagiellońskich rezerw dołączył Mateusz Malec (wypożyczenie ze Skry Częstochowa).

Na inaugurację rundy wiosennej drugi garnitur Dumy Podlasia zmierzy się u siebie z Wartą Sieradz. Żółto-Czerwoni aktualnie plasują się w III-ligowej tabeli na lokacie numer 9, natomiast najbliższy przeciwnik białostoczan jest 15.

- Z niecierpliwością czekamy na ten mecz. Za nami prawie 2 miesiące przygotowań, podczas których wykonaliśmy mnóstwo bardzo dobrej pracy. Jesteśmy zadowoleni z okresu przygotowawczego. Po drodze mieliśmy swoje problemy, ale dotykają one każdej drużyny. Nie możemy doczekać się inauguracji. Jesteśmy nastawieni pozytywnie i bojowo - mówi Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii II Białystok.

Pojedynek między podlaskim zespołem a Wartą Sieradz rozpocznie się w sobotę o godz. 14.00, a miejscem zmagań będzie ośrodek szkoleniowy Jagiellonii znajdujący się przy ul. Elewatorskiej. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej ekipa trenowana przez Adriana Siemieńca przegrała z Wartą 1:3. Gole w tamtym meczu zdobywali Wiktor Płaneta (x2) oraz Jakub Pawłowski, a po stronie Żółto-Czerwonych do siatki trafił Bartosz Bernatowicz.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1753 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39