Jagiellonia lepsza od Ukraińców. To był sparing pełen tajemnic

2022.07.07 09:04
Za Jagą czwarty mecz kontrolny podczas letnich przygotowań. Mecz owiany tajemnicą, bo choć rozegrany on został na stadionie miejskim w Białymstoku, to jednak kibice i przedstawiciele mediów dostępu na trybuny nie mieli.

Duma Podlasia pokonała Polissię Żytomierz 3:2. Podczas sparingu z II-ligowcem z Ukrainy Żółto-Czerwoni chcieli sprawdzić kilka elementów ćwiczonych w trakcie przedsezonowych treningów, dlatego środowe starcie miało charakter zamknięty.

Wiemy jednak, jak padały gole. W 40. minucie wynik rywalizacji otworzył Bartłomiej Wdowik, który oddał skuteczny strzał po ziemi z okolic 17. metra, po czym po zmianie stron do remisu doprowadził Jewhenij Morozko. Przy rzucie rożnym zawodnik ten znajdował się na skraju pola karnego, a to właśnie tam spadła wybita po dośrodkowaniu piłka.

W 58. minucie Żółto-Czerwoni znów prowadzili, gdyż po fatalnym wyprowadzeniu futbolówki przez bramkarza przeciwników na listę strzelców wpisał się Andrzej Trubeha, a następnie sytuację sam na sam świetnie wykorzystał młodziutki Mateusz Kowalski, który z dużym spokojem golkipera Ukraińców przelobował. W ostatnich sekundach spotkania Polissia zmniejszyła straty, ponieważ rzut karny na gola zamienił Bohdan Kusznirenko.

- Dzisiejszy sparing traktowaliśmy jako przerywnik w mikrocyklu. Zagraliśmy w wymiarze dwa razy po 45 minut. Chcieliśmy sprawdzić, jak wdrażane przez nas aspekty sprawdzają się na tle rywala. Stworzyliśmy sobie kilka ciekawych sytuacji. Jeszcze wciąż zbyt łatwo pozwalamy przeciwnikowi na kreowanie sobie okazji. Nadal będziemy nad tym pracować. Uważam, że nasze akcje były ciekawe. Kilka zamieniliśmy na bramki, a było jeszcze trochę, po których mogliśmy trafić do siatki rywala. To z pewnością dobry materiał do analizy - mówił po starciu Maciej Stolarczyk, trener Jagiellonii.

Ostatni mecz kontrolny przed startem ligi białostoczanie rozegrają w sobotę (9.07). Tego dnia, w Grajewie, Jaga zmierzy się z Ruchem Lwów.

Jagiellonia Białystok - Polissia Żytomierz 3:2 (1:0)
Bramki: Bartłomiej Wdowik 40, Andrzej Trubeha 58, Mateusz Kowalski 71 - Jewhenij Morozko 53, Bohdan Kusznirenko 90k

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Sławomir Abramowicz - Mateusz Skrzypczak, Israel Puerto, Bojan Nastić, Wojciech Łaski, Nene, Martin Pospisil, Bartłomiej Wdowik, Jesus Imaz, Bartosz Bida, Marc Gual. (II połowa) Zlatan Alomerović - Bogdan Tiru, Bartosz Bernatowicz, Patryk Czerech, Mikołaj Wasilewski, Oliwier Wojciechowski, Martin Pospisil (69' Nene), Jakub Lewicki, Mateusz Kowalski, Andrzej Trubeha, Maciej Twarowski

Polissia Żytomierz: (skład wyjściowy) Artem Pospiełow - Andrij Własiuk, Andrij Hitczenko, Andrij Nesterow, zawodnik testowany, Władysław Szapował, Artem Kozak, Władysław Ohiria, Władysław Wakuła, Pyłyp Budkiwskyj, Dmytro Szastał