Jagiellonia ma nowego prezesa. A raczej panią prezes

2021.07.15 17:12
Następcą Cezarego Kuleszy na stanowisku prezesa Jagiellonii Białystok będzie Agnieszka Syczewska. Dotychczasowa wiceprezes została powołana przez radę nadzorczą klubu na 3-letnią kadencję.
Jagiellonia ma nowego prezesa. A raczej panią prezes
Fot: Jagiellonia Białystok

Kilka tygodni temu Cezary Kulesza zrezygnował z funkcji prezesa Jagiellonii Białystok, ponieważ zdecydował się on kandydować na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W kuluarach niemal od razu mówiło się, że stołek po Kuleszy przejmie Agnieszka Syczewska i tak faktycznie się stało.

- Bardzo dziękuję całej radzie nadzorczej z przewodniczącym Wojciechem Strzałkowskim na czele za zaufanie i powierzenie mi funkcji prezesa zarządu Jagiellonii Białystok. To dla mnie wielki zaszczyt. Dziękuję również wszystkim pracownikom i współpracownikom klubu, to dzięki nim Jagiellonia się rozwija, a ja mam przyjemność objąć dzisiaj jej stery. Nie byłoby mnie obecnie w tym miejscu, gdyby nie ciężka praca wszystkich osób związanych z klubem. Cieszę się, że jesteśmy przed startem nowego sezonu, że kibice wracają na trybuny stadionu przy Słonecznej i już niedługo spotkamy się wszyscy na meczu. Potrzebujemy waszej energii, wiary i dobrego nastawienia - powiedziała pierwsza w historii białostockiego klubu pani prezes.

Agnieszka Syczewska, która ukończyła studia na wydziale prawa Uniwersytetu w Białymstoku, dołączyła do żółto-czerwonej rodziny prawie 13 lat temu. Na początku pełniła ona funkcję asystentki zarządu, później była prokurentem, członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym, a od marca 2016 r. wiceprezesem.

- Klub i cała liga od czasu, kiedy zaczęłam swoją przygodę z piłką, przeszły niewyobrażalną zmianę, ale wierzę, że najlepsze dopiero przed nami - dodała Agnieszka Syczewska.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1591 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39