Jagiellonia ma problem. Mecz z Wisłą Płock zagrożony?

2020.11.19 09:07
Duma Podlasia do najbliższego ligowego starcia może podejść poważnie osłabiona. W białostockim klubie kilku piłkarzy zmaga się bowiem z koronawirusem.
Jagiellonia ma problem. Mecz z Wisłą Płock zagrożony?
Fot: Grzegorz Chuczun

Jak poinformował Piotr Wołosik z Przeglądu Sportowego, 6 zawodników Jagiellonii jest zakażonych koronawirusem. Ekipa z północno-wschodniej Polski podobno zaapelowała o przełożenie starcia z Wisłą Płock, ale prośba Dumy Podlasia - przynajmniej na razie - została odrzucona.

Przypomnijmy, że ligowy mecz z Nafciarzami Jaga ma rozegrać w poniedziałek (23.11), choć pierwotnie spotkanie to było zaplanowane na niedzielę (22.11).

Warto też dodać, że Wisła Płock ma już do stoczenia jeden zaległy pojedynek. Ten przeciwko Pogoni Szczecin, który z powodu zagrożenia epidemicznego był przekładany aż trzykrotnie.

Jagiellonia nie podała jeszcze oficjalnej informacji o nowej liczbie zachorowań w klubie. Należy jednak pamiętać, że koronawirus dopadł niedawno rezerwy Dumy Podlasia, dlatego aż 6 pozytywnych testów w głównym zespole dziwić nie może. Taki scenariusz był raczej do przewidzenia. Podobna sytuacja miała miejsce choćby w Śląsku Wrocław.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1105 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39